Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do sklepów wysłano już 2,5 mln egzemplarzy Resident Evil 7

Cała seria - 75 mln.

Capcom pochwalił się, że do sklepów na całym świecie wysłano już ponad 2,5 miliona egzemplarzy horroru Resident Evil 7 na PC, PS4 i Xbox One, w zaledwie trzy dni po premierze.

Nie podano niestety, ile kopii sprzedano już bezpośrednio do graczy.

Gdzieś tu leży pudełko z grą...

Jednocześnie japoński wydawca podał, że cała seria, rozpoczęta w 1996 roku, to już ponad 75 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, wliczając najnowszą odsłonę.

Jeśli o Resident Evil 7 mowa, to sporym zainteresowaniem cieszy się także wersja demonstracyjna. W informacji prasowej podano, że różne jej wersje pobrano ponad 7,15 miliona razy, co stanowi rekord cyklu.

Również film „Resident Evil: The Final Chapter” odniósł mały sukces, notując w Japonii najlepsze otwarcie w historii kinowych adaptacji serii. Na maj planowana jest już kolejna produkcja, „Resident Evil: Vendetta”.

Fabuła gry skupia się na postaci Ethana Wintersa, który otrzymuje wiadomość od żony uznanej za zmarłą. Podąża tropem prowadzącym do opuszczonego domu rodziny Bakerów.

Zobacz: Resident Evil 7 - Poradnik, Solucja

Sam bohater dysponować ma znacznie niższymi umiejętnościami „bojowymi” niż protagoniści z wcześniejszych odsłon cyklu - ale nadal potrafi się bronić.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły