Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nie będzie polskich napisów w Resident Evil 4 Remake

Ale za to będzie rosyjski dubbing.

Zwiastun przedstawiający rozgrywkę w Resident Evil 4 Remake spotkał się z ciepłym przyjęciem. Ruszyły też zamówienia przedpremierowe, jednak po sprawdzeniu strony gry na Steamie nie mamy dobrych wieści.

Remake Resident Evil 4 nie otrzyma polskiej lokalizacji, w tym nawet polskich napisów. Przypomina to sytuację, z jaką mierzyliśmy się podczas premiery Resident Evil Village. Jest to o tyle przykre, że najnowsza gra Capcomu otrzyma łącznie aż 13 wersji językowych.

W pełni zlokalizowane udźwiękowienie otrzymają między innymi Brazylijczycy i Rosjanie. Polacy, niestety, będą zmuszeni grać po angielsku. Niemal na pewno fani przygotują własną lokalizację krótko po premierze, jednak tradycyjnie skorzystają z niej wyłącznie gracze PC - na konsolach nie ma możliwości instalacji nieoficjalnych plików.

Naprawdę trudno zrozumieć motywy Capcomu, który nie szczędził polskich napisów w innych - zdawałoby się - mniej popularnych grach, jak Monster Hunter Rise czy Devil May Cry 5. Także remaki Resident Evil 2 i 3 oraz Resident Evil 7 otrzymały kinowe lokalizacje w naszym kraju.

W przypadku Resident Evil Village fani złożyli petycję i poprowadzili w sieciach społecznościowych akcję #PolishFansStillAlive, która miała przekonać Capcom do przygotowania polskiej wersji językowej. Niestety, nie przyniosło to skutku. Szkoda, ponieważ remake Resident Evil 4 zapowiada się znakomicie.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze