Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 4 Remake dostanie tryb VR w przyszłym tygodniu

Będzie też demo na PSVR2.

Twórcy Resident Evil 4 Remake potwierdzili, kiedy do gry trafi darmowa aktualizacja wprowadzająca tryb VR. Dowiedzieliśmy się również, że atrakcja będzie dostępna do sprawdzenia w ramach wersji demonstracyjnej, o ile tylko posiadamy sprzęt PSVR 2.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego ogłoszenia w serwisie X, premierę trybu zaplanowano na 8 grudnia, a więc przyszły piątek. Nową perspektywę sprawdzimy wyłącznie na PlayStation 5, korzystając z gogli wirtualnej rzeczywistości PSVR 2. Do katalogu PlayStation Store trafi też wspomniane demo, prezentujące możliwości trybu.

Wersja demonstracyjna na PSVR2 pozwoli doświadczyć początku gry i posmakować niesamowicie wciągającej rozgrywki survival horroru. Będziecie mogli także wypróbować strzelnicę, by na własnej skórze doświadczyć intuicyjnego sterowanie, celowania, strzelania i przeładowywania, które będą unikalne dla każdej broni” - napisano w ogłoszeniu.

Zespół odpowiedzialny za opracowanie trybu VR pracował wcześniej nad przeniesieniem do wirtualnej rzeczywistości Resident Evil Village oraz Resident Evil Biohazard. Oba projekty okazały się sukcesem, więc możemy zakładać, że i w tym przypadku obejdzie się bez problemów. Jak czytamy dalej, „wszystkie bronie są odwzorowane z niewiarygodną szczegółowością, dzięki czemu gracz przez cały czas pozostanie zanurzony w grze”.

Warto zapewne zaznaczyć, że tryb VR pozwoli ograć główną kampanię Resident Evil 4 Remake, bez dodatku Separate Ways i trybu Mercenaries. Co ciekawe, oryginalne RE4 także otrzymało wsparcie wirtualnej rzeczywistości, gdy w 2021 roku wydano wersję dedykowaną goglom Oculus Quest 2.

Odświeżone wydanie uznanego horroru zadebiutowało na PC oraz konsolach PS4, PS5 i Xbox Series X/S w marcu tego roku. Produkcja zebrała bardzo wysokie oceny, a finalnie została nawet nominowana do tytułu Gry Roku na tegorocznym The Game Awards 2023.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Resident Evil 4 Remake

Video Game

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze