Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nagrodzony Oscarem scenarzysta wyreżyseruje film The Division

Stephen Gaghan, autor „Syriany”.

Stephen Gaghan, znany najlepiej jako scenarzysta filmów „Traffic” czy „Syriana”, został zaangażowany przez Ubisoft Entertainment jako reżyser kinowej adaptacji strzelanki The Division.

Amerykanin zdobył w 2000 roku Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany do tego pierwszego obrazu. Pięć lat później był nominowany do nagrody, za skrypt do tej drugiej produkcji, którą także wyreżyserował.

Stephen Gaghan

„Gra odniosła ogromy sukces, w dużej mierze dzięki kreowanej wizji Manhattanu w czasie trwania apokalipsy” - komentuje sam zainteresowany w informacji prasowej. „To miejsce dziwne, ale dobrze znane, w które można się zagłębić, pełne możliwości.”

Gaghan ma już pewne doświadczenia w świecie gier wideo, odpowiadając za opowieść popularnego Call of Duty: Ghosts z 2013 roku.

Przedstawiciele specjalnego oddziału Ubisoft Motion Pictures oficjalnie zapowiedzieli filmową adaptację The Division w sierpniu ubiegłego roku.

W głównych rolach wystąpią Jake Gyllenhaal i Jessica Chastain. Amerykański aktor znany jest najlepiej z ról w „Tajemnicy Brokeback Mountain”, „Jarhead” i „Wolny strzelec”. Chastain wystąpiła między innymi w „Interstellar” czy „Wróg numer jeden”.

Szczegóły na temat filmu pozostają nieznane. Według niepotwierdzonych doniesień, kinowa adaptacja The Division ma pod względem fabuły wiernie odwzorować grę wideo.

Opowieść skoncentruje się więc na tajnym oddziale wojskowym, szukającym lekarstwa na chorobę, która spustoszyła Manhattan i uczyniła z tej dzielnicy pustkowie.

Ubisoft - a także widzowie w kinach - będą mieli zapewne nadzieję, że efekty będą nieco bardziej udane od kinowego „Assassin's Creed”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze