Skip to main content

Na pełną wersję Sons of the Forest jeszcze poczekamy. Najpierw wczesny dostęp

Połowiczne opóźnienie.

Zgodnie z zapowiedziami, Sons of the Forest zadebiutuje 23 lutego 2023 roku, choć na razie tylko w formie wczesnego dostępu. Studio potrzebuje więcej czasu, by w pełni dopracować produkcję.

Pełna wersja survival-horroru trafi na rynek za około 7 miesięcy, choć twórcy ostrzegają, że ostateczny termin może jeszcze ulec zmianie. Wczesny dostęp zaoferuje rozgrywkę solo lub w towarzystwie maksymalnie 8 innych graczy i będzie dostępny tylko na PC.

Od rozpoczęcia prac nad Sons of the Forest minęło dużo czasu, a projekt zdążył urosnąć do największej gry, nad jaką kiedykolwiek pracowaliśmy. Jest tyle rzeczy, które chcielibyśmy jeszcze stworzyć: nowe przedmioty, mechaniki, usprawnienia balansu i wiele więcej”- czytamy w komunikacie studia Endnight Games.

Nie chcieliśmy znowu opóźniać premiery, więc postanowiliśmy zaprosić graczy do udziału w rozbudowywaniu gry. Dlatego wciąż trzymamy się terminu 23 lutego, nie będzie to jednak pełna wersja, a wydanie we wczesnym dostępie”.

Nie jest to scenariusz obcy fanom serii. Poprzednia odsłona - The Forest - przebywała we wczesnym dostępie przez ponad cztery lata, a oficjalnie zadebiutowała dopiero w 2018 roku. Jak łatwo się domyślić, wydanie z 2014 roku znacznie różniło się od ostatecznej wersji gry.

Z podobnego zabiegu korzysta w ostatnich latach coraz więcej deweloperów. Za przykład weźmy chociażby Baldur’s Gate 3, które we wczesnym dostępie funkcjonuje już od prawie trzech lat. Jak dowiedzieliśmy się całkiem niedawno, wydanie pełnej wersji zaplanowano na sierpień tego roku.

Zobacz także