Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - ostrość i zużycie broni, jak naostrzyć oręż i korzystać z osełki

Jak naprawić broń i przywróć jej pełną moc.

Monster Hunter Rise - ostrość i zużycie broni, jak naostrzyć oręż i korzystać z osełki Jak naprawić broń i przywróć jej pełną moc.

Broń w Monster Hunter Rise ulega zużyciu. Dzieję się tak, gdy jej używamy, czyli podczas walk z potworami. Z każdym uderzeniem nasz oręż traci ostrość i jest przez to mniej skuteczny. Na tej stronie dowiesz się, jak przywrócić pełną moc broni i jak korzystać z osełki, która służy do ostrzenia narzędzi łowieckich.

Ostrość broni reprezentuje ikona miecza (1) pod paskiem wytrzymałości. Każdy kolor reprezentuje stan naostrzenia broni. Im bardziej pasek się zmniejsza, tym broń staje się mniej ostra, a co za tym idzie - zadaje mniejsze obrażenia. Dlatego warto zadbać, by utrzymywać stan oręża na najwyższym poziomie.

Aby naostrzyć broń, potrzebujesz osełki. To narzędzie masz zawsze w sakwie na przedmioty i możesz w każdej chwili z niego skorzystać. Nie ma limitu użyć osełki podczas misji - ten przedmiot się nie psuje i nie zużywa.

Osełkę (2) wyciągniesz za pomocą paska przedmiotów lub menu kołowego, jeśli przypisałeś ten przedmiot do skrótu.

Ostrzenie broni trwa kilka sekund, więc staraj się to robić w bezpiecznym miejscu. Unikaj wykonywania tej czynności podczas walki z potworem, chyba że oręż jest tak zużyty, że trzeba go naostrzyć. Wówczas oddal się od bestii lub ukryj się i dopiero wówczas skorzystaj z osełki.

Broń warto ostrzyć za każdym razem, gdy ścigasz potwora. Bestia bowiem może kilkukrotnie uciekać przed tobą w trakcie walki. To doskonały moment, by naprawić oręż. Co ważne, możesz ostrzyć broń podczas jazdy na kumpsie - więc wówczas nie tracisz czasu na zbędny postój.

Następnie: Monster Hunter Rise - zdrowie, leczenie: jak i kiedy się leczyć

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Monster Hunter Rise

PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze