Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft nie zostanie wyłączony pod koniec 2020 roku - wbrew internetowej plotce

Fałszywa wiadomość zaniepokoiła fanów.

W sieci pojawiła się informacja, że studio Mojang wyłączy serwery Minecrafta w grudniu 2020 roku. Pomimo że plotka zyskała na popularności, jej źródłem jest serwis, tworzący fałszywe wiadomości-żarty.

News opublikowano na stronie Channel45news.com, po czym strona dostała się do popularnej wyszukiwarki internetowej. Do tego, jak twierdzi redakcja Polygon, została wypromowana przez kilka uznanych serwisów, zajmujących się tematyką gier.

Klaun wyraźnie ujawnia naturę newsa

„Mojang ogłosił na Twitterze, że wyłączy serwery Minecrafta 21 grudnia 2020 roku. Twórca, Markus Alexji Persson, znany jako Notch, stwierdził, że okres 11 lat to wystarczający czas dla gry, która powinna się już pożegnać z użytkownikami” - głosi treść wiadomości, znajdującej się zaraz obok napisów wyraźnie sugerujących, że mamy do czynienia z żartem.

News zyskał tak dużą popularność na Twitterze, że zmusił Microsoft do reakcji. Odpowiedzialny za kontakt ze społecznością Helen Zbihlyj wyraźnie zaznaczył we wpisie, że „Minecraft się nie kończy”, a „studio Mojang nie zostanie rozwiązane”.

Nie jest jasne, dlaczego żart błyskawicznie rozpowszechniono w mediach społecznościowych, pomimo wyraźnego sygnału, że informacja jest tylko zabawą. Prawdopodobnie większość użytkowników zwróciła uwagę tylko na nagłówek.

Zobacz: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Pomimo tego, co sugeruje wspomniany artykuł, Minecraft jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, a do tego regularnie otrzymuje aktualizacje z nową zawartością. To również najchętniej oglądana gra na YouTube w 2019 roku.

Źródło: Polygon, Channel45news

Następnie: Najgorsze gry 2019 roku według Metacritic

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze