Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - generator bruku, cobblestone: jak zrobić

Nieograniczone źródło kamienia.

Bruk jest jednym z przydatniejszych materiałów w Minecraft - szczególnie jeśli chcesz wykorzystać go do budowy większej bazy. Z tej strony dowiesz się jak łatwo stworzyć generator bruku, dzięki któremu będziesz w stanie wydobywać go bez końca bez konieczności ruszania się ze schronienia.

Wpierw musisz przygotować wiadro (1), które stworzysz przy stole rzemieślniczym. Wystarczy jedna sztuka, więc nie musisz marnować materiałów. Jeśli jeszcze nie posiadasz żelaza, które jest wymagane do jego wytworzenia, zajrzyj na stronę jak przetopić żelazo gdzie opisujemy proces jego zdobycia i przetopienia.

Udaj się teraz do dowolnego zbiornika wodnego (2), wybierz wiadro na pasku skrótów i za pomocą prawego przycisku myszy (LT i L2 na konsolach) nabierz wodę do wiadra.

Skieruj się do miejsca, w którym chcesz stworzyć generator bruku. Wykop w ziemi linię szeroką na cztery bloki, a w drugim bloku od prawej strony zrób jeszcze jedno wgłębienie. Całość musi wyglądać jak na obrazku poniżej (3).

Wylej wodę (prawym przyciskiem myszy) na bloku po prawej stronie (4). Teraz poszukaj lawy (5) - natrafisz na nią na powierzchni jak i w jaskiniach. Zbliż się do niej i prawym przyciskiem nabierz ją do pustego wiadra.

Wróć do swojej konstrukcji i wylej lawę na bloku po lewej stronie (6). W ten sposób lawa i woda spotkają się w połowie drogi, tworząc kostkę bruku (7). Wykop sobie dziurę (8) przed brukiem, wskocz do niej i za pomocą kilofa wydobądź kamień. Po krótkiej chwili odnowi się i będziesz mógł ponownie go wykopać.

Metoda ta pozwala bez przerwy pozyskiwać bruk. Część niestety wpadnie do lawy, jednak dzięki temu sposobowi jesteś w stanie pozyskać kilkadziesiąt sztuk bruku w ciągu jednej minuty kopania. Całą konstrukcję możesz potem także zabudować, nawet wewnątrz własnej bazy.

Następnie: Minecraft - piec: przetapianie rudy, pieczenie mięsa

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - studnia: nieograniczone źródło wody