Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - studnia: nieograniczone źródło wody

Jak stworzyć własne źródło wody.

Woda jest jednym z dwóch elementów płynnych - obok lawy - w Minecraft i jest bardzo przydatna. Bez niej niemal niemożliwa jest uprawa, przydaje się też do tworzenia nieograniczonego źródła cobblestone'a.

Jako że bieganie w tę i z powrotem do źródła wody jest uciążliwe, warto przygotować własną studnię. W tym celu wykop w ziemi bądź zabuduj teren z wolną przestrzenią o wielkości 2x2 - taki jak ten na obrazku poniżej (1).

Następnie przygotuj wiadro z wodą. Jeśli jeszcze go nie masz, możesz wytworzyć go przy stole rzemieślniczym - w polu wyszukiwania (2) wpisz frazę wiadro, kliknij na ikonkę, a następnie stwórz produkt (3).

Uwaga - jeśli jeszcze nie masz żelaza, zajrzyj na stronę jak przetopić żelazo gdzie wyjaśniamy proces jego pozyskania i przetopienia na rudę.

Umieść wiadro na pasku skrótów, podejdź do dowolnego zbiornika wodnego (4) i wciśnij prawy przycisk myszy (LT i L2 w przypadku konsol). W ten sposób zdobędziesz wiadro wody (5).

Wróć teraz do przygotowanej wcześniej konstrukcji i wylej wodę w dowolny róg (6). Potem wróć do źródła, nabierz ponownie wodę do wiaderka i wylej je w przeciwległy róg (7). Ważne jest, by wylać wodę w dwa przeciwległe rogi konstrukcji - lewy górny i prawy dolny lub prawy górny i lewy dolny.

W ten sposób stworzysz nieograniczone źródło wody. Jedynym wymogiem jest to, byś pobierał ją wiaderkiem z innego narożnika, niż te dwa, w które wcześniej wlałeś wodę. W ten sposób woda zostanie uzupełniona i będziesz mógł bez końca ją tam pobierać.

Następnie: Minecraft - generator bruku: cobblestone: jak zrobić

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak zrobić doniczkę, wiadro i bramkę (furtkę)

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze