Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - piec: przetapianie rudy, pieczenie mięsa

Jak stworzyć piec w Minecraft, co można w nim przetapiać.

Sporo surowców w Minecraft wymaga dalszej obróbki w piecu, nim będziesz mógł z nich coś robić - część także zwiększy swoje walory po przetworzeniu. Z tej strony dowiesz się jak wytworzyć piec i z niego korzystać, a także co przetopisz z jego pomocą.


Na tej stronie:


Jak stworzyć piec

Do stworzenia pieca potrzebujesz 8 sztuk bruku, który wydobędziesz z dowolnego kamienia (1) za pomocą kilofa. Potem wejdź w interakcję ze stołem rzemieślniczym (2).

W polu wyszukiwania wpisz frazę piec i kliknij na jedyny wynik (3), który się pokaże. Po przeniesieniu przepisu wytwórz produkt (4) klikając na niego. Umieść go na pasku skrótów, zamknij okno tworzenia i ustaw piec w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu i wejdź z nim w interakcję.


Piec - jak korzystać, co można przetwarzać

Po wejściu w interakcję z piecem otworzy się nowe okno. Masz tutaj dwa gniazda. Dolne (5) służy do zasilania pieca paliwem. Najlepiej umieścić tam węgiel - lub węgiel drzewny - alternatywnie możesz też wykorzystać drewno czy nawet drewniane narzędzia.

W górnym (6) gnieździe z kolei umieszczasz surowiec, który chcesz przetworzyć. Po krótkiej chwili po prawej stronie (7) pokaże się gotowy produkt. Surowce, które możesz przetworzyć, to:

  • Rudy metali. Ruda miedzi lub żelaza czy surowe złoto zmienią się w sztabki, które wykorzystasz do tworzenia narzędzi czy broni;
  • Jedzenie. Możesz umieścić tam surowe mięso, by je upiec. Zaspokaja wtedy więcej głodu i nie ma ryzyka zatrucia postaci;
  • Drewno. Po umieszczeniu drewna stworzysz po prostu węgiel drzewny;
  • Piasek. Przetworzenie piasku pozwoli ci utworzyć szkło;
  • Glina. Dzięki temu uzyskasz cegły do dalszej obróbki ;
  • Różne kamienie i skały. Dzięki temu stworzysz ich „gładkie” wersje - bruk zmienisz w kamień, piaskowiec w gładki piaskowiec i tak dalej;
  • Złoże redstone. Przetwarzając je stworzysz czerwony piasek.

Dodatkowo, w trakcie pracy piec zapewnia światło o mocy 13 punktów, uniemożliwi więc pojawianie się potworów w okolicy. Nie polegaj jednak na nim za bardzo, gdyż w momencie zakończenia pracy i/lub wyczerpania paliwa piec zgaśnie.

Następnie: Minecraft - jak zrobić kamień z bruku

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - generator bruku, cobblestone: jak zrobić

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze