Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - przetrwanie: jak przetopić żelazo (dzień 3)

Wytwarzanie sztabek żelaza.

Dom z zamontowanymi szybami zwiększa bezpieczeństwo. Z kolei w trakcie eksploracji warto mieć ze sobą zbroję, którą wytworzymy ze skór lub sztab żelaza. Te ostatnie wytworzymy z surowców pozyskanych z rud żelaza.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przydomowej kopalni znajdziemy pierwsze rudy metali. Aby wydobyć z rud żelaza (1) materiał, potrzebujemy co najmniej kamiennego kilofa. Taki kilof wykonamy z dwóch patyków i trzech bloków bruku.

Po zniszczeniu bloków żelaza otrzymamy sześciany materiału. Kolejnym krokiem jest uzyskanie sztabek żelaza. W tym celu należy skorzystać z pieca, który wytworzyliśmy poprzedniego dnia. Po aktywowaniu pieca umieszczamy bloki żelaza (2) w slocie materiału, a w slocie paliwa węgiel drzewny (korzystniej) lub deski (mniej korzystnie).

Wytworzenie sztabek to proces długotrwały, zatem warto w międzyczasie pozyskiwać kolejne surowce. Uzyskane w piecu sztabki żelaza przenosimy do ekwipunku i następnie używamy stołu rzemieślniczego, aby wytworzyć pierwsze elementy opancerzenia.

Następnie: Minecraft - przetrwanie: wytwarzanie zbroi (dzień 3)

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - przetrwanie: wytworzenie szkła i szyb (dzień 3)

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły