Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft wyda Rise of the Tomb Raider na konsole Xbox

Firma inwestuje w Larę.

Firma Square Enix potwierdziła, że to Microsoft wyda grę akcji Rise of the Tomb Raider na konsole Xbox One i X360.

Podczas targów Gamescom w tym roku obie firmy ogłosiły, że produkcja to tytuł z „czasową wyłącznością" dla Xbox One i Xboksa 360, ale sądzono, że obowiązki wydawcy przejmie jednak japońskie Square Enix.

Aaron Greenberg, odpowiedzialny za marketing działu Xbox, potwierdził jednak wczoraj w serwisie Twitter, że grę wyda Microsoft.

Square Enix wystosowało w tej sprawie oświadczenie dla Eurogamera.

„Tak, Microsoft wyda Rise of the Tomb Raider na Xboksy. Zawsze widzieli w tej serii spory potencjał i będą szerzej niż kiedykolwiek wspierać grę podczas prac deweloperskich, marketingu i dystrybucji. Uważamy to za krok w stronę budowania marki Tomb Raider jako jednej z największych w świecie gier.”

Tak sformułowany komunikat zdaje się sugerować, że firma z Redmond nie szczędzi wydatków na Rise of the Tomb Raider. Ma to sens, jeśli tytuł ma w przyszłym roku konkurować z Uncharted 4 od Sony.

- Jestem wielkim fanem Uncharted i chciałbym mieć podobną markę we własnym portfolio. Kilka takich gier zaczęliśmy robić w przeszłości. Ale obecnie nie mamy nic o podobnej jakości. To wielka szansa - mówił Spencer na targach Gamescom.

Microsoft dodał teraz w osobnym komunikacie, że współpraca będzie podobna do tej, na jaką zdecydowano się w przypadku Capcomu i Dead Rising 3 czy Harmonix i Dance Central.

Prawa do licencji pozostają jednak w Square Enix. Nie jest obecnie jasne, czy po okresie wyłączności firma zdecyduje się wydać grę na PC i PlayStation.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze