Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Tomb Raider z „czasową wyłącznością” dla konsol Xbox

Phil Spencer: „To, co wydawca zrobi z grą później, nie jest naszą sprawą”.

Dyrektor marki Xbox - Phil Spencer - poinformował że Rise of the Tomb Raider to tytuł z „czasową wyłącznością" dla Xbox One i Xboksa 360.

Nie wiadomo jednak, kiedy i na jakie platformy trafi nowa gra z Larą Croft w roli głównej. Spencer stwierdził, że wypowiadanie się na ten temat „nie jest jego rolą".

- Do moich obowiązków nie należy mówienie o tytułach, do których nie posiadamy praw. Mamy oczywiście pewien szczególny związek z nowym Tomb Raiderem, poinformowaliśmy o tym wczoraj - powiedział w rozmowie z brytyjskim Eurogamerem.

Spencer zaznaczył, że rozumie niezbyt pozytywne komentarze niektórych graczy, rozczarowanych brakiem zapowiedzi Rise of the Tomb Raider na PC czy konsole firmy Sony.

- Naprawdę rozumiem tego typu reakcje. Jeżeli byłbym fanem PlayStation, to mógłbym poczuć, że nagle zniknęła moja ulubiona marka.

- Podkreślę jednak, że nie kupiliśmy tej marki. Nie jest nasza. Jak rozwinie się sytuacja w przyszłości, choćby jak w przypadku Ryse czy Dead Rising 3, to się okaże.

Szef marki Xbox stwierdził, że Microsoft „nie chce nikogo oszukiwać".

- To, co wydawca zrobi z grą później nie jest naszą sprawą. Nie kontrolujemy tego. Nie mogę więc tej sprawy komentować. Nie wiem, w jaką stronę zmierza Tomb Raider - podkreślił. - To jest umowa na czas określony.

Spencer nie zdradził, jaki okres obejmuje czasowa wyłączność Rise of the Tomb Raider dla platform Xbox. Można więc przypuszczać, że jakiś czas po premierze na konsole Microsoftu, gra trafi jednak na PC i PlayStation.

Wczoraj podczas konferencji Microsoftu, Darrell Gallagher, szef firmy Square Enix, poinformował, że nowy Tomb Raider trafi „wyłącznie” na Xbox One. W opublikowanym później oświadczeniu podkreślał istotne wsparcie Microsoftu przy pracach nad grą. Nie wspomniał jednak, że jest to współpraca na zasadzie wyłączności czasowej.

Rise of the Tomb Raider zadebiutuje więc w okresie świątecznym 2015 roku. Na początku trafi na Xbox One oraz Xboksa 360.

O autorze

Komentarze