Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 2 - Skanowanie planet: wystrzeliwanie sond, szukanie surowców

Zdobywanie i wystrzeliwanie sond, wielkość złóż na planetach.

W Mass Effect 2 znajdziesz cztery główne surowce, które wykorzystasz do tworzenia nowego ekwipunku czy opracowywania ulepszeń. Możesz zdobyć ich niewielką ilość w trakcie wykonywania misji, jednak najlepszym sposobem jest skanowanie planet. Z tej strony dowiesz się jak rozpocząć cały proces, w jaki sposób znajdować konkretne surowce i gdzie możesz uzupełnić zapas sond.


Na tej stronie:


Skanowanie planet

W pierwszej kolejności wejdź na mapę galaktyki, jak w przypadku każdej misji głównej. Następnie zlokalizuj planetę (1) w danym układzie. Jeśli przy ciele niebieskim nie ma nazwy - jak, na przykład, przy stacji Omega (2) - oznacza to, że planeta nie została wcześniej zbadana.

Gdy do niej podlecisz, wyświetli się stosowny komunikat - Niezbadane (3). W takim przypadku kliknij w przycisk Wejdź na orbitę (4) widoczny u dołu ekranu.

Jeśli tę konkretną planetę możesz skanować, w prawym dolnym rogu ekranu zobaczysz napis Rozpocznij skan (5). Aktywuj go, by rozpocząć proces pozyskiwania surowców.


Wystrzeliwanie sond, zdobywanie surowców

Na ekranie wyświetli się kilka informacji, takich jak nazwa planety (6) i wielkość złóż (7) znajdujących się na niej. W zależności od planety, złoża mogą być bardzo bogate, bogate, średnie lub ubogie. Zmniejszają się one systematycznie wraz z wydobywaniem surowców. Gdy całkowicie je wyczerpiesz, pojawi się informacja o braku złóż. W tym samym oknie znajdziesz informacje o posiadanych surowcach (8), a także liczbie sond (9) na pokładzie Normandii.

Najedź teraz myszką (prawy analog w przypadku konsol) na powierzchnię planety i przytrzymaj prawy przycisk myszy (konsole: L1 / LB). Rozpocznie to proces skanowania, co pokazane zostanie na wykresie (10) po prawej stronie ekranu. Przemieszczaj teraz obszar skanowania (11) przy pomocy myszki (konsole: prawy analog) i obserwuj zachowanie na wykresie.

Im wyższy odczyt przy danym surowcu, tym większa jego ilość w danym miejscu. Gdy znajdziesz dobry punkt, wystrzel sondę za pomocą lewego przycisku myszy (konsole: R1 / RB). Gdy sonda doleci do planety, dane miejsce zostanie oczyszczone z surowców - które trafią następnie do ciebie. Po wszystkim proces możesz powtarzać - do momentu, aż wielkość złóż na planecie spadnie do zera.


Kupowanie sond

Sondy uzupełnisz na dowolnej stacji paliw (12). Obiekty te dostępne są w sporej części układów. Wystarczy do nich podlecieć i wykorzystać przycisk kup sondy (13). Każdorazowa akcja tego typu pozwoli ci zdobyć 5 sztuk za 100 kredytów.

Na początku rozgrywki Normandia może pomieścić maksymalnie 30 sond. Po wykonaniu misji Akta: Zabójca będziesz mógł opracować nowe ulepszenie, które podwoi tę wartość - do 60 sond.

Poprzednio: Mass Effect 2 - Klasy, rozwój postaci i ekwipunek

Spis treści: Mass Effect 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Mass Effect 2 - Rozwój technologii: badania i ulepszenia

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze