Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 2 - Kasumi: wykradzione wspomnienia

Misja lojalnościowa Kasumi, poszukiwanie grayboxa.

Kasumi: wykradzione wspomnienia to misja lojalnościowa w Mass Effect 2 związana z Kasumi Goto, kobietą którą zrekrutowałeś w trakcie zadania głównego Akta: Mistrzyni złodziejstwa. Poprosi cię ona o pomoc w znalezieniu grayboxa należącego do jej zmarłego znajomego, Keijiego.


Na tej stronie:


Udaj się na Bekenstein, odszukaj drzwi skarbca

Skieruj się do Mgławicy Węża (1), a następnie wyleć po za obręb układu i skieruj się do Boltzmann (2). W dolnej części tego układu znajdziesz planetę Bekenstein na której musisz wylądować. W trakcie tej misji towarzyszyć będzie ci jedynie Kasumi.

Po lądowaniu czeka cię krótka rozmowa z gospodarzem imprezy, Donovanem Hockiem. Wybierz dowolne opcje dialogowe by ją zakończyć. W tym momencie Kasumi będzie musiała się od ciebie oddzielić, będzie jednak cały czas ci pomagać.

Po wejściu do rezydencji skieruj się na wprost, a następnie zbiegnij na dół po schodach (3) z lewej bądź prawej strony i wejdź do znajdującego się na dole pomieszczenia. W trakcie rozmowy Kasumi wskaże ci trzy kolejne cele tej misji.


Wyłącz barierę kinetyczną

Wyjdź z pomieszczenia i zbadaj kabel zasilający (4) przy ścianie. Po chwili Kasumi sprawi, że będzie on podświetlony. Podążaj za ścieżką w górę schodów, a następnie przez kolejne pomieszczenia, by finalnie dotrzeć do statuetki (5) z którą musisz wejść w interakcję. Dzięki temu zasilanie bariery zostanie wyłączone.


Zamek głosowy

Idź teraz do centralnej części budynku i porozmawiaj z Donovanem Hockiem (6) by zdobyć próbkę jego głosu. Po rozmowie odwróć się o 180 stopni i hakuj drzwi ochrony (7). Przejdź przez kolejne drzwi i zabij dwójkę znajdujących się tam strażników. Przeczytaj datapad leżący na szafce by poznać hasło do skarbca.


Skaner DNA

Wyjdź z pomieszczenia ochrony i przejdź do przeciwległej części budynku (za schodami prowadzącymi do skarbca). Zbliż się do drzwi (8) i poinformuj strażnika że przysyła cię Komendant Roe. Przejdź do pomieszczenia prywatnego Hocka i zbadaj znajdujące się tutaj przedmioty. Musisz po prostu wejść z nimi w interakcję by zdobyć DNA.


Otwórz skarbiec, odszukaj graybox

Po wykonaniu trzech powyższych celów wróć do skarbca. Wejdź w interakcję z skanerem DNA (9) by go wyłączyć. Następnie aktywuj mikrofon (10) po prawej stronie by przejść zabezpieczenie głosowe. Po wszystkim winda do skarbca zostanie otwarta - wejdź do niej by przenieść się do ostatniej lokacji.

Musisz znaleźć tutaj graybox (11) leżący po lewej stronie pomieszczenia. Zanim go zbierzesz podnieś także leżący obok Kassa Fabrications Szarańcza, nowy pistolety automatyczny. Gdy wejdziesz w interakcję z grayboxem zainicjujesz rozmowę z Hockiem, po czym czeka cię walka z jego najemnikami.

Przebijaj się przez kolejne fale przeciwników i podążaj wzdłuż jedynej dostępnej ścieżki by uciec z tego miejsca. Po krótkim marszu trafisz do otwartego pomieszczenia, w którym znajdują się Niestabilne zbiorniki (12). Zniszcz je przy pomocy mocniejszej broni (jak snajperka czy broń ciężka), a następnie wejdź w przejście które się za nimi odblokuje.

Po przebrnięciu przez kilka następnych korytarzy trafisz na dach gdzie czeka na ciebie Donovan Hock (13). Śmigłowiec z którego korzysta posiada odnawiające się tarcze. By się ich pozbyć wybij wszystkich najemników Hocka i poczekaj aż Kasumi je dezaktywuje. Po wszystkim musisz po prostu zestrzelić pojazd i wybić pozostałych przy życiu wrogów.

Po tym misja dobiegnie końca, a drużyna wróci na Normandię. W trakcie rozmowy możesz poradzić Kasumi co ma zrobić z grayboxem. Za wykonanie zadania zdobędziesz jej lojalność - co będzie kluczowe podczas misji samobójczej - a także jej dodatkowy strój i umiejętność specjalną (Granat Hukowo-Błyskowy).

Poprzednio: Mass Effect 2 - Legion

Spis treści: Mass Effect 2 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze