Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 2 - Zaeed: cena zemsty

Misja lojalnościowa Zaeeda, poszukiwanie Vido.

Zaeed: cena zemsty to misja lojalnościowa w Mass Effect 2 związana z Zaeedem Massani, mężczyzną którego rekrutujesz do drużyny w trakcie zadania głównego Akta: Weteran. Odblokuje się ona automatycznie w trakcie wspomnianej rekrutacji, a w jej ramach odwiedzisz planetę Zorya w trakcie pościgu za Vido.


Na tej stronie:


Udaj się na Zoryę, oswobodź rafinerię

W pierwszej kolejności wejdź na mapę galaktyki i do przekaźnika masy, a następnie wejdź do Pogranicza Ismaru (1), układu znajdującego się po lewej stronie drogi mlecznej. Wyleć teraz po za obrzeże układu i skieruj się do Faia (2) gdzie znajduje się planeta Zorya na której musisz wylądować. Dobierz do drużyny dobrego biotyka - Zaeed świetnie radzi sobie w walce, jednak nie posiada umiejętności do walki z tarczami wrogów.

Idź cały czas wzdłuż jedynej dostępnej ścieżki, a po chwili trafisz na pierwszych wrogów. Przebij się przez nich, podejdź do przodu i aktywuj sterówkę mostu (3) by otworzyć dalsze przejście i zainicjować rozmowę z Zaeedem. Przejdź do dalszej części i wejdź do budynku, gdzie czeka cię kolejna konwersacja z towarzyszem.


Pokonaj Błękitne Słońca

Przejdź kawałek dalej, wybij wrogów i przedostań się przez drzwi by zainicjować rozmowę z Zaeedem. Musisz tutaj podjąć decyzję czy chcesz ocalić kolonistów (4) czy zostawić ich na śmierć i zająć się Vido (5). Pierwsza opcja nagrodzi cię sporą ilością punktów prawości, druga egoizmu. Dodatkowo, wybierając pierwszą będziesz potrzebował sporo punktów moralności na koniec tej misji by zaskarbić sobie lojalność Zaeeda.

Uwaga - wybór jednej opcji odetnie ci dostęp do niektórych pomieszczeń w budynku. Wszystko tak naprawdę sprowadza się do tego, czy chcesz więcej walczyć czy eksplorować. Jeśli to pierwsze, wybierz opcję egoisty (zostawienie kolonistów na śmierć), w innym przypadku zdecyduj się na opcję prawości. Nagrody w obu przypadkach będą jednakowe.


Uratuj uwięzionych kolonistów

Cel ten będzie dostępny tylko jeśli zdecydujesz się pomóc kolonistom. Hakuj drzwi by dostać się do kolejnego pomieszczenia. Natrafisz tutaj na kontrolkę paliwową (6) - aktywuj ją. Biegnij teraz przez korytarz aktywując kolejne kontrolki paliwowe na które natrafisz. Na końcu ścieżki trafisz do pomieszczenia w którym znajdują się systemy gaśnicze (7). Wejdź z nimi w interakcję by ugasić pożar w pomieszczeniach i uratować kolonistów.


Powstrzymaj Vido Santiago

Jeśli zdecydowałeś się na ścieżkę egoisty, ten cel pojawi się zaraz po rozmowie z Zaeedem przy kolonistach. Czeka cię mozolna walka i przebijanie się przez dziesiątki wrogów. Jeśli wybrałeś ścieżkę prawości, spora część z tych walk cię ominie. Później ścieżki te się zazębiają.

Przechodź przez kolejne pomieszczenia i eliminuj wrogów. Zwróć uwagę na zbiorniki z paliwem (8) przesuwające się przy suficie. Mogą one zadać ci spore obrażenia jeśli przelecą nad tobą. Możesz też w nie strzelić by zrzucić bombę na ziemię, eliminując kilku pobliskich wrogów. Rozpraw się ze wszystkimi przeciwnikami i przejdź przez białe drzwi (9), by aktywować scenę przerywnikową.

Jeśli wybrałeś opcję egoisty czeka cię teraz walka z Vido, po której misja dobiegnie końca. Jeśli zdecydowałeś się uratować kolonistów to dojdzie do sprzeczki z Zaeedem. Wykorzystaj opcje dialogowe związane z moralnością (niebieska lub czerwona) by przekonać go do swoich racji i zdobyć lojalność - w przeciwnym wypadku do tego nie dojdzie.

Poprzednio: Mass Effect 2 - Kasumi: wykradzione wspomnienia

Spis treści: Mass Effect 2 - Poradnik, Solucja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze