Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 2 - Rozwój technologii: badania i ulepszenia

Ulepszenia broni, pancerzy i statku, prototypy uzbrojenia.

Mass Effect 2 to gra, w której duży nacisk położony jest na walkę. Na nią z kolei wpływają nie tylko twoje umiejętności, ale także sprzęt, z którego korzysta zarówno twoja postać, jak i towarzysze. Z tej strony dowiesz się jak rozwijać technologie, dzięki którym opracujesz nowe elementy uzbrojenia i odblokujesz użyteczne ulepszenia.

By rozwijać technologie musisz ukończyć misję główną Akta: Profesor, dzięki której otrzymasz dostęp do laboratorium (1) na pokładzie Normandii. Pomieszczenie (2) znajduje się tuż obok mapy galaktyki, na 2 poziomie pokładu.

Przejdź do środka i wejdź w interakcję z terminalem badawczym (3) po lewej stronie, by otworzyć okno rozwoju technologii. Znajdziesz w nim kilka kategorii, dzięki którym dokonasz ulepszeń broni, pancerza, statku jak i opracujesz nowe, prototypowe elementy uzbrojenia.

Po wejściu do dowolnej zakładki zobaczysz listę dostępnych projektów badawczych. Zaznacz interesującą cię pozycję (4) by otrzymać jej szczegółowy opis (5). W prawym dolnym rogu ekranu zobaczysz z kolei koszt ulepszenia (6) jak i ilość dostępnego surowca (7). Każdy projekt kosztuje określoną ilość danego materiału - Pierwiastka zero, Irydu, Platyny bądź Palladu. Badanie sfinalizujesz za pomocą przycisku rozwiń (8).

Projekty mogą być jednorazowe - jak w przypadku nowych broni - jak i mieć poziomy zaawansowania (9). To drugie tyczy się ulepszeń do broni i pancerzy - każdy kolejny poziom zwiększa oferowaną premię. Jeśli pozycja zabarwiona jest na szaro (10), oznacza to, że nie masz wymaganych surowców i/lub nie spełniasz wymagań.

Same projekty odblokujesz podczas wykonywania misji. Możesz znaleźć je przy zwłokach poległych postaci czy na komputerach, czasami otrzymasz je też automatycznie za zrealizowanie jakiegoś celu.

Zaglądaj do terminala badawczego regularnie by wzmacniać postać swoją, towarzyszy bądź też statek. Jeśli nie masz wystarczająco dużo surowców, zajmij się skanowaniem planet, co pozwoli ci je szybko pozyskać.

Poprzednio: Mass Effect 2 - Skanowanie planet: wystrzeliwanie sond, szukanie surowców

Spis treści: Mass Effect 2 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Mass Effect 2

PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze