Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Man of Medan - Ghost Story: uczucia, mapa skarbu, straszna opowieść

Bohaterowie rozmawiają o namiarach na ukryty skarb, a Brad opowiada straszną historię.wiada

Po zakończeniu nurkowania w scenie Dive, akcja The Dark Pictures - Man of Medan ponownie przeniesie nas do Curatora. Będziemy mogli zasięgnąć u niego mglistych wskazówek lub zostawić wszystko własnemu losowi.

Zamieszczony poniżej opis bazuje na decyzji o tym, że Julia zgodziła się przyjąć oświadczyny Aleksa, a Conrad nawiązał flirt z Fliss.

Scena rozpocznie się od rozmowy Aleksa z Julią, w trakcie której możesz polepszyć relacje (Cheerful) lub wykazać się asertywnością (Assertive) i je pogorszyć.

Wybór pierwszego wariantu sprawi, że będzie można wykazać się sentymentalnością (Sentimental) i zdobyć kolejne punkty wzajemnego zaufania lub wybrać odpowiedź prowokacyjną (Provocative), co osłabi nieco uczucie.

Dalsza ścieżka może jeszcze wzmocnić relacje (Reassuring) lub je osłabić (Aggrieved). Na koniec można wyznać miłość (1 - Adoring) lub nieco się podroczyć (Playful).

Jeśli skorzystałeś z wariantu asertywnego, to będziesz mógł polepszyć relacje, korzystając z uspokojenia (Reassuring) lub pogorszyć je jeszcze bardziej, wybierając niepokój (Uneasy), a potem znów nieco je polepszyć (Cheerful) lub zepsuć (Troubled). Na koniec możesz ponownie wpłynąć na związek wybierając nadzieję (Hopeful) lub smutek (Sad).

Po rozmowie Julia zacznie szukać swojego brata Conrada. Jeśli nawiązał romans z Fliss, to po chwili znajdziesz ich pod pokładem w momencie, kiedy się całują (2).

Możesz nie reagować albo krzyknąć na Conrada (Stern) lub zacząć z nich żartować (Mischievous). Druga opcja spowoduje pogorszenie stosunków Julii z Conradem, natomiast trzecia wpłynie negatywnie na znajomość Julii i Fliss.

Kiedy załoga (3) zbierze się na pokładzie obejrzyj Julią zdjęcia z aparatu (4), po czym zejdź na dół (5) i udaj się do kajuty sterowanej bohaterki. Jeśli masz dobre relacje z Aleksem, to dołączy do dziewczyny. Jeśli nie, to będzie sama. Celem jest podniesienie mapy z walizki leżącej na łóżku. Po jej zdobyciu wróć do osób na pokładzie.

Dołącz do zespołu i przekaż mapę z koordynatami mandżurskiego złota (6). Po chwili Fliss ze złością powie, co sądzi o nurkowaniu do wraka. Możesz odpowiedzieć jej lekceważąco (Dismissive) i pogorszyć relacje lub polepszyć je przepraszając (Apologetic).

Następnie Brad (7) rozpocznie straszną opowieść rozgrywającej się w latarni morskiej. W jej trakcie, jako Julia, będziesz mógł co pewien czas wypowiedzieć jakąś kwestię (lub siedzieć cicho), co wpłynie na relacje z różnymi osobami. Poniżej kolejne możliwości:

  • Wsparcie (Supportive) / Sceptycyzm (Skeptical) - polepszenie / pogorszenie relacji z Bradem
  • Irytacja (Annoyed) / Rozbawienie (Amused) - pogorszenie / polepszenie relacji z Conradem
  • Zniesmaczenie (Disgusted) / Prowokacyjność (Provocative) - bez znaczenia
  • Docenienie (Appreciative) / Rozczarowanie (Dissapointed) - polepszenie / pogorszenie relacji z Bradem

Po zakończeniu historii bohaterowie udadzą się na spoczynek, a bieżąca scena się zakończy.

Następnie: Man of Medan - Intrusion: porywacze, Olson, Junior, Danny, ucieczka, walka

Spis treści: The Dark Pictures: Man of Medan - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Man of Medan - Dive: nurkowanie, wrak samolotu, eksplozja, wynurzenie

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze