Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Man of Medan - Dive: nurkowanie, wrak samolotu, eksplozja, wynurzenie

Badamy zatopiony bombowiec z II wojny światowej.

W poprzedniej części poradnika do Man of Medan, w scenie o nazwie Uninvitated Guests, przy łodzi Duke of Milan pojawili się niespodziewani goście w postaci podejrzanie wyglądających mężczyzn. Po zakończeniu rozmowy załoga łodzi odpływa, a kolejna scena przenosi nas do Aleksa i Julii, którzy zmierzają w kierunku podwodnego wraku samolotu.

Już na samym początku, w trakcie wpływania do wraku, przygotuj się na wciśnięcie odpowiedniego klawisza. Jeśli tego nie uczynisz, to Julia zostanie ranna w nogę. Płyń przed siebie. W pewnej chwili dotrzesz do miejsca, gdzie możesz wpłynąć do małej rury (1).

Jeśli podejmiesz się tego zadania, to Alex powie, że jest to zbyt ryzykowne. Możesz zignorować ostrzeżenie (Flippant) i pogorszyć stosunki z chłopakiem lub rozważyć (Concerned) jego słowa i polepszyć je.

Jeśli zdecydujesz się wpłynąć do rury, to finalnie pogorszysz relacje, ale jeśli odpowiednio szybko wciśniesz pojawiające się klawisze, to będziesz w stanie zdobyć dokument (2) o nazwie Searching in progress.

Po wypłynięciu z rury porozmawiasz z Aleksem, któremu możesz przyznać rację (Defiant/Subdued) i zdobyć punkty zaufania lub zachować się nonszalancko (Nonchalant) i je utracić.

Płynąc dalej wzdłuż wraku dotrzesz do miejsca ze zwłokami (3) z prawej strony. Po ich odwróceniu będziesz mógł przyjrzeć się małym, portretowym zdjęciom. Następnie spróbuj otworzyć drzwi (4) do kokpitu.

Jeśli wziąłeś bangsticka, to Julia z niego skorzysta. W innym przypadku użyje nożna Aleksa - jeśli w tym przypadku próba otworzenia przejścia (niezaliczenie zręcznościowej części) się nie powiedzie, to pogorszy to relacje Aleksa i Julii. Sposób otworzenia drzwi odbije się też na decyzji fabularnej (Bearing - kategoria Speedboat).

Po dostaniu się do kokpitu rozpocznie się scenka, po której bohaterowie zaczną wypływać na powierzchnię. W trakcie drogi Alex oświadczy się Julii. Pierwsza odpowiedź (Astounded lub Suspicious) nie ma znaczenia.

Ważny jest drugi wybór, w którym możesz się zgodzić (Loving) i znacznie poprawić relacje z Aleksem lub powiedzieć, że musisz to przemyśleć (Shocked), to pogorszy wzajemne stosunki. Decyzja ta okaże się też wyborem fabularnym (Bearings - kategoria Proposal).

Po chwili na łodzi dojdzie do eksplozji (5), a Julia będzie chciała szybko dostać się na powierzchnię, pomijając zasady bezpieczeństwa. Możesz okazać przerażenie (Frightened) w związku z bratem i zacząć wypływać, pogarszając stosunki z Aleksem lub wykazać się ostrożnością (Cautious) i postępować spokojnie, co polepszy kontakty z mężczyzną.

Po chwili będziesz musiał podjąć decyzję fabularną (kategoria The Bends). Możesz spanikować (Panicked) i rozpocząć wypływanie na powierzchnię lub jeszcze trochę poczekać (Reluctant).

Bez względu na podjęte decyzje dwójka bohaterów dotrze na powierzchnię i dowie się, że przyczyną eksplozji był pokładowy grill (6). Możesz spytać Fliss i Conrada o pływające po wodzie pieniądze lub łódź, ale nie będzie miało to większego znaczenia.

Jeśli Julia przyjęła oświadczyny Aleksa, to pochwali się teraz pierścionkiem, co będzie miało wpływa na decyzję fabularną (kategoria Proposal).

Następnie: Man of Medan - Ghost Story: uczucia, mapa skarbu, straszna opowieść

Spis treści: The Dark Pictures: Man of Medan - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Man of Medan - Uninvited Guests: nadzorowanie łodzi, spotkanie z nieznajomymi

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Dark Pictures - Man of Medan

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze