Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Łatwiejsze przetrwanie - mod do Fallout 4

Konsola komend, szybka podróż i auto-zapis dla trybu przetrwania.

Po wprowadzeniu do gry poziomu trudności „Przetrwanie”, niektóre zmiany mogły wydać się zbyt rygorystyczne. Z pomocą moda odblokujemy kilka kluczowych elementów rozgrywki, nie obniżając zbytnio wyzwania jakie narzuca najwyższy poziom trudności. Szybka podróż, automatyczny zapis przy zmianie lokacji czy dostęp do konsoli to niektóre z odblokowanych opcji.

Przy powstaniu moda pracowało kilka osób, a każda dokładała kawałek swojej wiedzy tworząc zestawienie pozwalające przywrócić w Przetrwaniu niektóre funkcje. Jedne uruchamiane prostym wpisem w plikach gry, drugie - jak automatyczny zapis - wymagające kombinowania. Aby zapisać grę należy bowiem wejść do budynku i wyjść w taki sposób, aby pojawił się ekran wczytywania lub skorzystać z szybkiej podróży, której wykonanie również zostało umożliwione.

Pozostałe funkcje moda to prosta rezygnacja z mechanizmów istniejących jedynie dla utrudnienia rozgrywki. Na poziomie Przetrwanie, kiedy jesteśmy przeciążeni, nasza postać otrzymuje obrażenia. Za pomocą moda przywrócimy oryginalne zachowanie tego mechanizmu, który nie wpłynie już na nasz poziom życia. Nasi towarzysze, kiedy zostaną pokonani w walce, nie będą także wracać do osady, kiedy pozostawimy ich nieuleczonych.


Jak działa mod?

Mod wprowadza kilka zmian do trybu przetrwania: pozwala na wywołanie konsoli komend, zezwala na szybkie podróże, wyłącza obrażenia wywołane przeciążeniem, a kompani, których zostawiliśmy rannych po bitwie, nie wracają do osad.


Jak zainstalować moda?

Mod należy pobrać z pomocą Nexus Mod Managera. Po wejściu na stronę moda, przechodzimy do zakładki „FILES”. Dalej klikamy na „DOWNLOAD WITH MANAGER” pod najnowszą wersją moda. Po pobraniu, aktywujemy plik.

To nie wszystko. Kiedy mod jest już zainstalowany, musimy przejść do katalogu „programfiles(x86)\steam\steamapps\common\fallout4\data\” i skopiować plik hc_edited.txt do głównego folderu gry.


Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Plecaki - mod do Fallout 4

Kolejny mod to plecaki, które nie dość że dobrze wyglądają, dają także bonus do udźwigu.

Komentarze