Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Las Venturas i okolice w GTA 5. Imponujący projekt moderów

Prace wciąż trwają.

Image credit: Źródło: patreon.com/LasVenturas

Grupa moderów pracuje nad dodaniem do GTA 5 miasta Las Venturas oraz rejonu Bone County z GTA San Andreas. Finalnie mapa ma być niemal tak duża, jak podstawowy obszar ostatniej odsłony serii.

Las Venturas Project - bo tak nazywa się mod - powstał z inicjatywy twórcu o pseudonimie Antasurris. Jak możemy przeczytać na oficjalnym profilu projektu w serwisie Patreon, jest to „najbardziej ambitny mod do GTA 5.

Fragment terenów pustynnych (źródło: patreon.com/LasVenturas)

Autorzy zaznaczają, że modyfikacja będzie powstawała jeszcze przez dłuższy czas. W grudniu planowane jest wypuszczenie wersji testowej dla patronów projektu. Następnie prace będą kontynuowane przez 2023 rok w oparciu o sugestie testerów. Finalna wersja zostanie jednak udostępniona za darmo wszystkim zainteresowanym, gdy tylko będzie gotowa.

Planowana mapa lokacji (źródło: patreon.com/LasVenturas)

Możemy się również dowiedzieć, że obecnie gotowe są około trzy kilometry kwadratowe terenu, a finalna mapa rozciągać się będzie na obszarze 70 kilometrów kwadratowych. Modyfikacja jest kompatybilna ze wszystkimi modami graficznymi, a w przyszłości zostanie dodane wsparcie dla wieloosobowej modyfikacji FiveM.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze