Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kod GTA 5 skrywał wzmianki o Bully 2

Ale nie zwiastuje to rychłej premiery.

Najnowsze odkrycia fanów sugerują, że Bully 2 było w produkcji przynajmniej przez jakiś czas. Ślady wspomnianej gry odnaleziono w plikach Grand Theft Auto 5. Najwyraźniej projekt anulowano ze względu na GTA 6 oraz Red Dead Redemption 2.

Bully to nietypowa produkcja łącząca elementy znane z serii GTA ze szkolnym życiem w internacie, która wydana została w 2006 roku. Od tamtej pory fani kultowego tytułu wypatrują wszelkich śladów kontynuacji, która stała się już pewnego rodzaju memem - troche jak Half-Life 3, choć na mniejszą skalę. Tymczasem okazuje się, że owiana legendą gra rzeczywiście mogła znajdować się w produkcji.

Użytkownicy Twittera GlowDevs i WildBrick142 dotarli do linijki w kodzie GTA 5, która wprost odnosi się do Bully 2 oraz Red Dead Redemption 2, Midnight Club: Los Angeles i plików związanych z samym GTA 5. Pozwala to umieścić Bully 2 na osi czasu w okolicach 2010 roku, co luźno pokrywałoby się z wcześniejszymi pogłoskami o anulowaniu produkcji.

Wygląda na to, że Rockstar postanowił skupić się na innych tytułach, a Bully 2 rzeczywiście trafiło do deweloperskiej „zamrażarki”. W obliczu nadchodzącego GTA 6 trudno też wyobrazić sobie, by twórcy chcieli odkurzyć porzucony projekt, wiec chyba lepiej porzucić marzenia o kontynuacji przygód Jimmy'ego Hopkinsa. Oczywiście nie oznacza to, że Rockstar już nigdy więcej do tej marki nie powróci, jednak nie spodziewalibyśmy się tego w najbliższych latach.

Warto też wspomnieć, że Bully 2 miało znajdować się w produkcji jeszcze w 2009 roku, ale i wtedy projekt miał zostać zawieszony ze względu na Max Payne 3 i pierwsze Red Dead Redemption. Jeśli prace zostały potem wznowione (i przerwane), to być może Rockstar nie skreślił jeszcze całkowicie gry i kiedyś projekt ponownie wróci na deski kreślarskie deweloperów. Na razie to jednak wyłącznie spekulacje i życzenia.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Bully

Video Game

Grand Theft Auto V

Video Game

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze