Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 mogło dostać 8 DLC do trybu fabularnego. Wyciek ujawnia szczegóły

Poznaliśmy nazwy planowanych rozszerzeń.

Według niepotwierdzonych doniesień, Rockstar Games początkowo planowało wypuścić do GTA 5 aż osiem dodatków dla trybu fabularnego, zanim podjęło decyzję o anulowaniu pomysłu i zamiast tego skupieniu się na rozwoju GTA Online. Niedawny wyciek ujawnia nazwy rozszerzeń.

Według informacji uzyskanych przez portal Insider Gaming, planowane dodatki do gry dzieliły się na „DLC” oraz „Packi”. Można domniemać, że „DLC” byłby większymi rozszerzeniami fabularnymi, podczas gdy „Packi” stanowiły mniejsze urozmaicenia rozgrywki. Pełna lista prezentuje się następująco:

  • SP Assassination Pack
  • SP Manhunt Pack
  • SP Norman Pack
  • Agent Trevor
  • Relationship Pack
  • Enterprise Pack
  • Prologue DLC
  • LibertyV DLC

Biorąc pod uwagę bazową zawartość GTA 5, SP Assassination Pack mógł zawierać dodatkowe misje zabójstw dla Franklina, Relationship Pack być może w jakiś sposób rozwijał możliwości wspólnego spędzania czasu z różnymi postaciami niezależnymi pomiędzy misjami, a Enterprise Pack pozwalałby zarządzać jakimś rodzajem przedsiębiorstwa - podstawy tego dodatku najwidoczniej zostały potem użyte w GTA Online.

Rockstar boryka się ostatnio z częstymi wyciekami. Zwiastun GTA 6 trafił do sieci na kilka godzin przed planowaną premierą

Ciekawiej prezentują się DLC. Prologue zapewne stanowiłby prequel do oryginalnej fabuły, być może pozwalając rzucić okiem na wszystkie wydarzenia, które doprowadziły do podjęcia przez Michaela decyzji o zdradzeniu Trevora oraz Brada i pójściu na współpracę z agentami rządowymi. Interesująco także wygląda kwestia „LibertyV” - być może w tym dodatku mielibyśmy przenieść się do całości lub fragmentu Liberty City z GTA 5.

Zagadką pozostają natomiast paczki Manhunt Pack, Norman Pack oraz Agent Trevor, w przypadku których nie jest tak oczywiste, co mogłyby zawierać. Niemniej redakcja Insider Gaming teoretyzuje, że Manhunt Pack mógł zawierać jakąś formę crossoveru pomiędzy GTA 5, a nieco zapomnianą już serią brutalnych skradanek Manhunt, także stworzonych przez Rockstar.

Read this next