Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kwadrans z surrealistyczną produkcją We Happy Few

Ruszyła zbiórka funduszy na nowy projekt twórców gry Contrast.

Deweloperzy z Compulsion Games opublikowali piętnastominutowy materiał prezentujący rozgrywkę w We Happy Few. Wystartowała także zbiórka funduszy na Kickstarterze.

Twórcy chcieliby zdobyć w sumie 250 tys. dolarów kanadyjskich. Obecnie na koncie projektu jest już prawie 65 tys. Do końca akcji pozostał miesiąc.

We Happy Few to gra przypominająca w założeniach niektóre produkcje survivalowe. Celem jest ucieczka z dziwnego miasta, a podczas eksploracji zbieramy różne zasoby, które pomogą nam przetrwać. Świat generowany jest losowo.

Niebezpieczeństwem nie są jednak zombie, a mieszkańcy miasteczka - nieustannie zadowoleni, uzależnieni od narkotyku Radość. Reagują negatywnie, gdy wyczują kogoś, komu nie jest do śmiechu. Bohater musi czasem udawać wesołego, by nie zwracać na siebie uwagi. Nieraz sięgnie też po narkotyk, by nie wzbudzać podejrzeń.

Projektanci przygotowują także wiele elementów związanych z historią tajemniczego miejsca. W trakcie podróży gracze dowiedzą się czegoś więcej na temat miasta i jego społeczności.

Pełna wersja We Happy Few zadebiutuje w przyszłym roku na PC.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Komentarze