Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kobiety nie mogą brać udziału w fińskim turnieju w Hearthstone

AKTUALIZACJA: Organizator zmienia decyzję.

Międzynarodowa Federacja e-Sportowa zmieniła zasady funkcjonowania turniejów odbywających się w ramach mistrzostw. Zapisy do wszystkich rozgrywek otwarte są dla każdego, zniesiono ograniczenia związane z płcią zawodników.

Ponadto, dwa turnieje - w StarCraft 2 i Tekken Tag Tournement 2 - odbędą się dodatkowo w wersji wyłącznie dla kobiet. Obydwie gry są też częścią głównych rozgrywek turniejowych, do których mogą przystąpić wszyscy.

*

Kobiety nie mogą zapisać się do turnieju w Hearthstone, który odbędzie się podczas fińskiej e-sportowej imprezy Assembly Summer 2014 - informuje PC Gamer.

Tylko dla mężczyzn.

Organizatorzy tłumaczą, że musieli zastosować się do regulaminu zaproponowanego przez koreańską Międzynarodową Federację e-Sportową (IeSF) - głównych zarządców mistrzostw, w ramach których odbywa się wspomniany turniej.

Decyzja wzbudziła wiele kontrowersji wśród użytkowników portali społecznościowych. Otwarte głosy sprzeciwu pojawiły się zarówno na Facebooku, jak też na Twitterze.

IeSF argumentuje, że chce, „by e-sport zaczął być traktowany jako sport tradycyjny". Rozdzielenie występów kobiet i mężczyzn jest standardem niemal w każdej sportowej dyscyplinie. Przedstawiciele IeST zaznaczają, że taki podział ma miejsce nawet w rozgrywkach w szachy.

Federacja twierdzi też, że organizowanie zawodów wyłącznie dla kobiet pomoże wypromować elektroniczną rozrywkę wśród przedstawicielek płci pięknej na całym świecie.

Kobiety nie mogą zapisać się nie tylko do turnieju Hearthstone, ale też do rozgrywek w Dota 2 i Ultra Street Fighter 4.

Dla kandydatek zorganizowane zostaną osobne turnieje w StarCrafta 2 oraz w Tekken Tag Tournament 2. Nie sprecyzowano dlaczego Hearthstone i pozostałe tytuły zostały zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn.

Przedstawiciele IeSF zaznaczyli niedawno na Facebooku, że uważnie słuchają wszystkich komentarzy i opinii.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły