Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy tryb Hearthstone zrezygnuje z kart

Jest za to Diablo.

Hearthstone: Najemnicy to nowy tryb zabawy w popularnej karciance, debiutujący 12 października. Opcja zabawy gruntownie modyfikuje rozgrywkę i przypomina bardziej „automatycze” RPG w stylu Dota Auto Chess czy Teamfight Tactics.

Centrum aktywności będzie Wioska. Gracze będą w niej zarządzali kolekcją wojowników, odbierać nagrody za zadania i korzystać ze sklepu Najemników. Kluczowe będzie bowiem zbieranie kolejnych postaci, które wyślemy na misje.

Wioska będzie również częścią systemu progresji i wpłynie na rozgrywkę, ponieważ umożliwi budowanie oraz ulepszanie budowli, dzięki czemu odblokujemy nowe elementy i zwiększymy ich efektywność.

Po wybraniu zlecenia na tablicy pojawi się menu wyboru drużyny. Zamiast talii użyjemy jednak drużyny złożonej z maksymalnie sześciu najemników. Podczas walki wybierzemy trzech, walczących jednocześnie. Reszta poczeka w rezerwie do momentu, gdy jeden polegnie lub użyje zdolności umożliwiającej wymianę.

Doświadczenie zdobywane podczas sesji zostanie zachowywane, nawet jeśli najemnik spędzi ją w rezerwie lub nie przeżyje. Po wykonaniu zlecenia można będzie przejść do kolejnej misji lub wrócić do już wykonanych.

Wioska gracza

Drugą opcją rywalizacji będzie Ring Gladiatorów, gdzie gracze będą rywalizować z drużynami innych użytkowników.

Co interesujące, skorzystamy nie tylko z postaci z Hearthstone. Na premierę trybu - 12 października - pojawi się także Diablo, dostępny w ramach jednego z trzech zestawów przedsprzedażowych, z których każdy zawiera kultową postać ze świata Blizzarda (jest jeszcze Lich King i Sylvanas).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze