Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hearthstone to już nie tylko karcianka - tryb Najemnicy łączy RPG i roguelike

Nowość już dostępna.

  • Hearthstone otrzymało aktualizację z trybem Najemników
  • Nowość przypomina Dota Auto Chess
  • Nie brakuje nowych transakcji cyfrowych

Zgodnie z zapowiedziami z września, karcianka Hearthstone otrzymała tryb Najemnicy. Słowo „karcianka” wydaje się już nie wystarczać - nowa opcja zabawy łączy elementy RPG i roguelike.

Twórcy zapewniają, że to „jedna największych jak dotąd aktualizacji”. Nowość gruntownie modyfikuje rozgrywkę i przypomina „automatyczne” gry w stylu Dota Auto Chess czy Teamfight Tactics.

Gracz zamiast talii kart tworzy drużynę, składającą się z maksymalnie sześciu najemników. Następnie zespół udaje się do Punktu Podróży, aby wyruszyć na zlecenie i poszukiwanie skarbów lub do Ringu Gladiatorów, gdzie można rzucić wyzwanie innemu użytkownikowi.

Podczas bitwy jednocześnie aktywni są maksymalnie trzej najemnicy, a reszta czeka w rezerwie. Gdy jeden wojownik polegnie, rezerwowi mogą wkroczyć do akcji. Przed „meczem” ustalamy rozstawienie i zdolności, lecz wymiana ciosów odbywa się już automatycznie.

Członkowie drużyny to obecnie ponad 50 postaci znanych nie tylko z Hearthstone, ale także innych licencji studia Blizzard, jak choćby Diablo. Każdy ma określoną rolę: zbrojny, czarownik lub obrońca. Kombinacje są dowolne, a do tego dochodzi jeszcze ekwipunek, awansowanie i synergia bohaterów.

Jak można się domyślać, nie brakuje transakcji cyfrowych. Wprowadzono nową walutę - monety najemników. Można je wykorzystać do ulepszenia umiejętności i wyposażenia najemnika lub do wytworzenia postaci, jeśli jeszcze jej nie posiadamy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze