Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasa z zajęciami z esportu powstaje w Kędzierzynie-Koźlu

Counter-Strike po godzinach.

Granie w w Counter-Strike na lekcjach informatyki nabierze w Kędzierzynie-Koźlu nowego znaczenia. Tamtejsze technikum planuje przygotowanie pierwszej klasy z rozbudowanymi zajęciami esportowymi.

Znajomości mapy de_dust 2 nie trzeba chyba nikogo uczyć

Klasa otrzyma profil „tworzenie gier i esport”, a uczniowie poznają także tajniki programowania, tworzenia modów, konfigurowania sprzętu czy obsługi silników gier wideo. Obecnie trwa uzgadnianie szczegółów z ministerstwem oświaty i zbieranie pieniędzy. Nauka zakończy się maturą i tytułem technika informatyka.

„Klasa ma posiadać trzy 5-osobowe drużyny e-sportowe: »turniejową« i dwie drużyny rezerwy. Nabór oraz roszady w drużynach będą przeprowadzane na bieżąco przy uwzględnieniu aktualnej dyspozycji uczniów” - wyjaśnia Adam Bugla na łamach serwisu AllPlay (dzięki, Polygamia).

Całe szkoły esportowe nie są na Zachodzie i w Azji niczym nowym, ale w Polsce uczniowie muszą skoncentrować się jeszcze na standardowych przedmiotach - gra w Counter-Strike: Global Offensive będzie dodatkiem.

„Treningi oraz esportowe zajęcia teoretyczne odbędą się w ramach godzin dodatkowych. Zakładamy, że podczas naboru uda się stworzyć 30-osobową klasę, w której znajdzie się co najmniej 15 osób, które będą mogły stworzyć perspektywiczną i zgraną drużynę” - dodaje Bugla.

Szkoła zapewni za to potrzebny sprzęt, sfinansuje ewentualne wyjazdy na turnieje oraz zapewni „opiekę psychologa” dla drużyny. Dostępny będzie też prywatny serwer. Twórca programu poszukuje obecnie organizacji zainteresowanych współpracą w zakresie dzielenia się doświadczeniem.

„Kładziemy bardzo dużą nadzieję i nacisk na organizacje esportowe. Muszą zrozumieć, że bez nich profil praktycznie nie jest w stanie ruszyć, ponieważ w Polsce nie mamy odpowiedniej kadry pedagogicznej, przeszkolonej w esporcie. Nie oczekujemy od nich wsparcia finansowego, lecz wsparcia merytorycznego” - apeluje Bugla.

Miejmy nadzieję, że uczniowie pójdą w ślady Virtus.pro

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły