Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: twórca Sensible Soccer wraca z kampanią Sociable Soccer

Na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Graczy pamiętających Sensible Soccer ucieszy zapewne wiadomość, że główny projektant cyklu - Jon Hare - pracuje nad „duchowym następcą” serii, zatytułowanym Sociable Soccer.

Screen z wczesnej wersji

Na Kickstarterze wystartowała właśnie zbiórka pieniędzy na ten tytuł. Plan zakłada pozyskanie 300 tysięcy funtów i wydanie produkcji w przyszłym roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

„Około 20 milionów fanów na całym świecie grała w gry piłkarskie stworzone przeze mnie. Jestem podekscytowany swoim powrotem do gatunku i nie mogę się doczekać chwili, kiedy dostarczymy grę ponownie podnoszącą poprzeczkę dla gier piłkarskich” - zapewnia Hare.

Sociable Soccer ma powrócić do korzeni, oferując szybką i zręcznościową „rozgrywkę w stylu gier arcade”. Do tego tryb wieloosobowy, edytor postaci, sieciowe ligi i gra na jednej maszynie - w turniejach dla 8 osób.

Twórcy przygotowują ponad 500 klubów i drużyn narodowych czy 10 tysięcy nazwisk. Oczywiście bez oficjalnych licencji - imiona, nazwy czy stroje będą „podobne” do odpowiedników z prawdziwego świata.

Jak sugeruje sam tytuł, ważny będzie element społecznościowy, umożliwiający zostanie fanem wybranego klubu czy kraju i reprezentowanie barw w zmaganiach w sieci.

Screen z wczesnej wersji

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze