Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Anulowano Kickstarter na rzecz Sociable Soccer

Ale prace trwają.

Rozpoczęta 12 listopada kampania na rzecz Sociable Soccer - „duchowego następcę” Sensible Soccer - została anulowana na Kickstarterze z powodu braku zainteresowania.

Screen z wczesnej wersji

Twórcy - w tym Jon Hare, odpowiedzialny za oryginał - prosili o 300 tysięcy funtów, celując w premierę w przyszłym roku, na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

W dwa tygodnie pozyskano jednak tylko niecałe 32,5 tysięcy od 1767 osób, więc producent zdecydował się na wstrzymanie zbiórki.

Hare zapewnił jednak w rozmowie z Eurogamerem, że Sociable Soccer „wygenerowało zainteresowanie” w mediach, choć „brakującym ogniwem” było „przekonanie wystarczającej liczby czytelników do kliknięcia w odnośnik do Kickstartera w tych artykułach”.

Co teraz? Twórca uważa, że produkcja już teraz oferuje świetną zabawę, a kampania przyciągnęła także uwagę tajemniczych wydawców.

„Obecnie nie mogę powiedzieć wiele więcej, poza tym, że trwają intensywne prace. Gdy będziemy bliżej ostatecznych decyzji na temat formy publikacji gry, na pewno damy wam znać” - dodaje Hare.

Sociable Soccer ma powrócić do korzeni, oferując szybką i zręcznościową „rozgrywkę w stylu gier arcade”. Do tego tryb wieloosobowy, edytor postaci, sieciowe ligi i gra na jednej maszynie - w turniejach dla 8 osób.

Jak sugeruje sam tytuł, ważny będzie element społecznościowy, umożliwiający zostanie fanem wybranego klubu czy kraju i reprezentowanie barw w zmaganiach w sieci.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze