Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jutro start imprezy DreamHack Winter z wielkim turniejem Counter-Strike

Dwie polskie drużyny w akcji.

Już jutro - 27 listopada - w szwedzkim Jönköping odbędzie się kolejna edycja imprezy DreamHack Winter, chwaląca się mianem największego LAN party na świecie.

NiP wygrało letnią edycję DreamHacka, ale wtedy stawka była dużo mniejsza

Organizatorzy przygotowują otwarte zmagania w StarCraft 2: Hearth of the Swarm, Hearthstone, Dota 2, League of Legends i Ultra Street Fighter 4, ale graczy w Polsce na pewno najbardziej zainteresuje finansowany przez Valve turniej w Counter-Strike: Global Offensive.

Do zmagań finałowych zakwalifikowały się dwa polskie zespoły: Virtus.pro oraz ESC Gaming. Stawką dla zwycięzcy jest 100 tysięcy dolarów, a łączna pula nagród wynosi 250 tys. dol.

Virtus.pro rozpocznie zmagania jutro o godzinie 18:30 przeciwko duńskiemu myXMG. Nasza drużyna ma na koncie pierwsze miejsce na podobnym turnieju w Katowicach, ale w ostatnich miesiącach prezentuje bardzo niestabilną formę.

Dużo trudniejsze zadanie czeka ESC Gaming, które zmierzy się o tej samej godzinie z jednym z faworytów - francuskim LDLC. Dla drugiego zespołu z Polski wyjście z grupy będzie już dużym sukcesem.

Zmagania Counter-Strike: Global Offensive będą toczyć się w cieniu skandalu z oszustwami profesjonalnych graczy, o czym wspominaliśmy w piątek. Organizatorzy imprezy zapowiadają „czyste” zawody. Wszyscy zawodnicy musieli między innymi dostarczyć swoje konfiguracje już wcześniej, a turniejowe komputery nie będą podłączone do Internetu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze