Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Journey nominowane do nagrody Grammy

Gra ma też szansę na zdobycie siedmiu statuetek VGA.

Journey zostało nominowane do nagrody Grammy w kategorii „najlepsza ścieżka dźwiękowa”. Tytuł ma też szansę na zdobycie siedmiu statuetek na imprezie Video Game Awards.

Austin Wintory, twórca ścieżki dźwiękowej, znalazł się w doborowym towarzystwie. W swojej kategorii zmierzy się m.in. z Trentem Reznorem (Dziewczyna z tatuażem), Johnem Williamsem (Przygody Tintina) czy Hansem Zimmerem (Mroczny Rycerz powstaje).

Journey ma szansę zostać grą roku w plebiscycie Video Games Awards. Gala wręczenia nagród będzie transmitowana w amerykańskiej telewizji jutro, o 3:00 nad ranem czasu polskiego. Imprezę poprowadzi Samuel L. Jackson.

Produkcja thatgamecompany to połączenie gry platformowej i przygodówki. Gracz wciela się w wędrowca, który eksploruje pozostałości zapomnianej cywilizacji, gdzieś na pustynnym pustkowiu.

Nagrody Grammy to największy na świecie plebiscyt dla twórców muzyki. Impreza, porównywana z filmowymi Oscarami, odbywa się od 1959 roku.

Video Game Awards to inicjatywa telewizji Spike, która co roku przynaje nagrody producentom gier.

Austin Wintory tworzy także muzykę do filmów

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze