Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony sugeruje, że Journey i The Unfinished Swan trafią na PlayStation 4

AKTUALIZACJA: Informację potwierdzono.

Aktualizacja (12.08.2014): Sony potwierdziło oficjalnie, że Journey oraz The Unfinished Swan spod egidy studia Sony Santa Monica ukażą się na PlayStation 4.

Ujawniono także, że oba tytuły zadziałają w rozdzielczości 1080p. Nie podano liczby klatek na sekundę ani konkretnej daty premiery.

Za konwersję Journey odpowiada studio Tricky Pixel, a portem The Unfinished Swan zajmuje się Armature Studio.

*

Oryginalna wiadomość (28.07.2014): Popularna na PlayStation 3 gra niezależna Journey oraz The Unfinished Swan ukażą się także na PlayStation 4 - wynika z usuniętych już informacji na temat tytułów pokazywanych na targach Gamescom.

Powyższe pozycje pojawiły się na należącej do Sony stronie gamescom.4theplayers.de, gdzie dostrzegli je użytkownicy forum NeoGAF. Kilka godzin później szczegóły zostały już usunięte.

Wymieniono także horror Until Dawn. Ten tytuł pokazano po raz pierwszy na Gamescomie w 2012 roku, jako produkcję na PlayStation 3 ze wsparciem dla kontrolerów Move.

Sony nie potwierdziło jeszcze konwersji PS4 dla żadnej z wymienionych gier, ale w ubiegłym tygodniu w sieci znaleziono kategorie wiekowe, przyznane w Korei dla The Unfinished Swan na PS4 i PS Vita.

Tegoroczny Gamescom rozpocznie się 13 sierpnia. Konferencję PlayStation zaplanowano na dzień wcześniej, na godzinę 20.

Journey zadebiutowało w marcu 2012 roku. Produkcja thatgamecompany to połączenie gry platformowej i przygodówki. Gracz wciela się w wędrowca, który eksploruje pozostałości zapomnianej cywilizacji, gdzieś na pustynnym pustkowiu.

Monochromatyczne The Unfinished Swan debiutowało w październiku 2012 roku. Zadaniem w surrealistycznym tytule jest złapanie tytułowego łabędzia.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły