Skip to main content

Sprzedaż PlayStation 3 osiągnęła poziom 80 milionów egzemplarzy

Wydano 4332 gry.

Która lepsza?

Sprzedaż PlayStation 3 osiągnęła już poziom 80 milionów egzemplarzy - ogłosiło Sony. Dane obejmują okres od premiery w Japonii, czyli 11 listopada 2006 roku, do 2 listopada tego roku.

Producent urządzenia pochwalił się stałym wsparciem ze strony zewnętrznych firm. Przez niemal siedem lat na całym świecie wydano 4332 gry w pudełkach - nie licząc tytułów cyfrowych. Szczególnie pochwalono The Last of Us od Naughty Dog z 3,4 mln kopii w mniej niż trzy tygodnie, oraz cenione przez krytyków Journey.

Sony zapewnia, że „w okresie świątecznym” ukaże się 300 gier, ale ta liczba obejmuje produkcje pudełkowe i cyfrowe, wydawane na całym świecie w okresie od 1 listopada do 31 grudnia, czyli także Gran Turismo 6 od Polyphony Digital (sprzedaż całej serii przekroczyła 70 mln egzemplarzy).

Jeśli zaś chodzi o PlayStation Network, zarejestrowano już 150 milionów kont. Dane pochodzą z 19 września tego roku. W usłudze dostępne jest 220 tys. „opcji cyfrowych” w PlayStation Store, w tym 72 tys. „zawartości dla gier”.

Dla porównania, w ubiegłym miesiącu Microsoft ogłosił, że Xbox 360 sprzedał się w nakładzie 80 mln egzemplarzy na całym świecie, ale konsola ukazała się rok wcześniej, w listopadzie 2005 roku.

Przewagę nad obiema konsolami ma Nintendo ze swoim Wii - 100 mln sprzedanych urządzeń od premiery w listopadzie 2006 roku.

Mało prawdopodobne, by PlayStation 3 osiągnęło poziom poprzedniego modelu. PlayStation 2 sprzedało się na całym świecie w rekordowym nakładzie 155 mln sztuk.

Read this next