Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jeszcze sporo poczekamy na kolejne „Star Wars”. Disney ogłosił nowe daty premier

Wycofano się ze wcześniejszych założeń.

Jeszcze sporo poczekamy na nowy kinowy film osadzony w świecie Star Wars. Disney właśnie zaktualizował swój kalendarz premier i wycofał się ze wcześniejszych założeń. Kolejne „Gwiezdne Wojny” prawdopodobnie pojawią się dopiero za trzy lata.

Trudno mówić o niespodziance. Trwa ogólnokrajowy strajk scenarzystów w Hollywood, a opóźnienia zaliczają w zasadzie wszystkie produkcje, które nie mają w pełni skończonych scenariuszów. Co więcej, Disney powoli przyzwyczaja swoich odbiorców do tego, że często wprowadza zmiany w planach dystrybucyjnych.

Jak informuje portal The Hollywood Reporter, nie otrzymamy nowego widowiska „Star Wars” w grudniu 2025 roku. Premiera filmu została przesunięta na koniec maja 2026 roku. Eksperci wskazują, że mówimy tu o projekcie z Daisy Ridley. Tego samego roku, tyle że w grudniu, w kinach ma wylądować również drugi z niezatytułowanych na razie obrazów osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

W kwietniu na Star Wars Celebration Disney rozpalił nadzieje fanów i zapowiadał nową erę Star Wars

Jest to akurat zaskakująca informacja, ponieważ nie chodzi tu o zapowiedziany wcześniej projekt Disneya mający zadebiutować w grudniu 2027 roku, tylko o zupełnie inną produkcję. Pamiętajmy, że wytwórnia w trakcie wydarzenia Star Wars Celebration zapowiedziała, że Dave Filoni i James Mangold pracują nad własnymi filmami. Z kolei drugi sezon serialu „Star Wars: Andor” ma planowo wylądować na Disney+ w sierpniu 2024 roku.

Disney przesunął też daty premier widowisk z serii „Avatar” i nowego „Obcego”. „Avatar 3” wkroczy na wielki ekran w grudniu 2025 roku, „Avatar 4” w grudniu 2029 roku, a „Avatar 5” w grudniu 2031 roku. Natomiast wspomniany horror science fiction pojawi się w kwietniu przyszłego roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze