Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje sekretny film z serii Star Wars. Projekt ma już reżyserkę

Pracowała dla Marvel Studios.

Coraz więcej wiemy o kolejnym filmie z serii Star Wars. Jego reżyserką została Sharmeen Obaid-Chinoy, która wcześniej pracowała dla Marvel Studios i jest twórczynią serialu „Ms Marvel”. Najnowszy projekt osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen jest jedną z najbardziej strzeżonych tajemnic w całym Hollywood.

Na razie mamy pewność co do tego, że tytuł wyprodukuje znana wytwórnia Lucasfilm, odpowiedzialna za poprzednie części Star Wars. Według źródeł portalu Deadline, film ma być stworzony z ogromnym rozmachem, ale na razie nie padła żadna konkretna data jego premiery.

Nad kształtem scenariusza pracuje m.in. Damon Lindelof, czyli autor popularnej serii „Zagubieni” (ang. „Lost”) i „Watchmen”. Filmowiec ma od tej pory ściśle konsultować swoje pomysły z reżyserką. Warto wspomnieć, że Obaid-Chinoy jest laureatką dwóch Oscarów w kategorii „Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny” za produkcje „Dziewczyna w rzece: Cena wybaczenia” i „Klinika spalonych twarzy”.

Minęło już kilka lat od premiery filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Fani czekają na więcej

Ostatnia, dziewiąta część Gwiezdnych Wojen pt. „Skywalker. Odrodzenie” powstała w 2019 roku i zarobiła ponad miliard dolarów, według oficjalnych danych Box Office Mojo. Pamiętajmy jednak, że studio Lucasfilm wcale nie próżnowało i skupiało się w ostatnim czasie na produkcji seriali dla platformy Disney+ takich jak „The Mandalorian”, „Obi-Wan Kenobi” czy „Andor”.

O autorze
Komentarze