Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Znamy przyszłość Star Wars. Disney zapowiada nowe filmy i ujawnia szczegóły

„Ahsoka” ze zwiastunem.

Disney wraz z wytwórnią Lucasfilm zapowiedział nowe produkcje w świecie Star Wars. Na pewno powstaną trzy oddzielne filmy, a każdy z nich opowie o innym okresie „Gwiezdnych wojen”. Ponadto serial „Ahsoka” otrzymał oficjalny zwiastun, a drugi sezon „Andor” i „The Acolyte” przybliżone daty premiery.

Plany ogłoszono na trwającym właśnie wydarzeniu Star Wars Celebration, zrzeszającym fanów tego uniwersum. Poznaliśmy nazwiska reżyserów nadchodzących obrazów. Oficjalnie będą to Dave Filoni, James Mangold i Sharmeen Obaid-Chinoy. O ile trzecie nazwisko nie jest zaskoczeniem, to o tyle dwa pierwsze są nowością.

Mangold, reżyser widowisk „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” czy „Logan: Wolverine”, skupi się na „początkach Mocy”. Akcja jego filmu rozegra się 25000 lat przed wydarzeniami z Gwiezdnej Sagi, a jego bohaterem będzie pierwszy Jedi.

Święta dla fanów „Star Wars” rozpoczęły się nieco wcześniej

Natomiast projekt Filoniego będzie zwieńczeniem i kulminacją wątków fabularnych opowiadanych w serialach takich jak „The Mandalorian”, „Księga Boby Fetta”, „Ahsoka”, „Skeleton Crew” i innych dostępnych na platformie Disney+.

Pamiętajmy, że filmowiec brał udział w realizacji większości z wymienionych serii. Między innymi odpowiada za scenariusz „Star Wars: Ahsoka”, w której tytułowa bohaterka - dawna Jedi i uczennica Anakina - rusza śladem Wielkiego Admirała Thrawna. Produkcja wreszcie doczekała się zwiastuna.

„Star Wars: Ahsoka” wyląduje w streamingu w sierpniu tego roku

Disney ujawnił także nowe informacje o obrazie Sharmeen Obaid-Chinoy. W głównej roli ponownie zobaczymy Daisy Ridley jako Rey, która tym razem spróbuje odbudować zakon Jedi. Produkcja zostanie osadzona po wydarzeniach znanych z części „Skywalker. Odrodzenie” z 2019 roku. Scenariusz rozpisze doświadczony Steven Knight, mający na koncie serie „Peaky Blinders”, „Tabu” czy film „Spencer”.

Jak zauważa portal Variety, zapowiedziano też drugi sezon „Star Wars: Andor”, który ma zadebiutować mniej więcej w sierpniu 2024 roku. W podobnym czasie ma pojawić się również „The Acolyte” będące - zdaniem twórców - połączeniem „Krainy Lodu” i „Kill Billa”.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze