Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ahsoka, sezon 2 - czy powstanie, kiedy premiera

Co wiemy o potencjalnej kontynuacji serialu.

Otwarte zakończenie ostatniego odcinka „Ahsoki” jasno sugeruje, że opowieść ta może doczekać się dalszego ciągu. W tym miejscu dowiesz się, czy historia Ahsoki Tano i admirała Thrawna będzie kontynuowana w 2. sezonie „Ahsoki” lub innej produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen.


Na tę chwilę powstanie 2. sezonu nie zostało oficjalnie potwierdzone. Raport serwisu Deadline wskazuje jednak na to, że Disney i Lucasfilm mogą prowadzić rozmowy odnośnie rozpoczęcia prac nad kontynuacją. Ze względu na trwający strajk aktorów i niedawno zakończony strajk scenarzystów mogłyby one rozpocząć się z pewnym opóźnieniem.

Chęć powrotu do serialu wyraża wcielająca się w tytułową bohaterkę Rosario Dawson. Wspomniała o tym wywiadzie dla magazynu Empire, jeszcze przed premierą 2. sezonu. Aktorka przyznaje też, że powstanie kontynuacji może zależeć od tego, jak bardzo serial spodoba się fanom.

Nawet jeśli serial nie doczeka się 2. sezonu, to historia Ahsoki będzie kontynuowana w filmie kinowym.

Decyzja o przedłużeniu serialu może zależeć też od wyników oglądalności „Ahsoki”. Pierwszy odcinek w pierwszym tygodniu od premiery obejrzało w 1,2 miliona amerykańskich gospodarstw domowych. Jest to wynik niższy od innych produkcji ze świata Star Wars - „Obi-Wana” (2,14 mln) oraz 3. sezonu „The Mandalorian” (1,6 mln). Podobną oglądalnością cieszył się za to „Andor”, który doczeka się 2. sezonu. Według statystyk z oficjalnej strony Gwiezdnych Wojen, pierwszy odcinek na całym świecie obejrzano 14 milionów razy. Włodarze Disneya nie mogą więc narzekać na przesadnie niską oglądalność.

Kiedy więc moglibyśmy spodziewać się potencjalnej premiery 2. sezonu „Ashoki”? Patrząc na harmonogram pozostałych seriali ze świata gwiezdnych wojen, najprawdopodobniej musielibyśmy poczekać do 2025 roku. Pod koniec roku 2023 ma ukazać się serial „Skeleton Crew”, a w 2024 premierę będzie miał „The Acolyte” oraz 2. sezon „Andora”. Nie potwierdzono jeszcze prac nad 4. sezonem „Mandalorianina”. Jeśli jednak miałby on powstać, to najprawdopodobniej również ukazałby się przed 2. sezonem „Ahsoki”.

Brak 2. sezonu „Ahsoki” nie oznaczałby jednak zakończenia historii tej postaci. Już teraz wiemy, że jej losy będą kontynuowane w niezatytułowanym jeszcze filmie kinowym Dave'a Filoniego, który połączy ze sobą i domknie wątki z „Ahsoki”, „Mandalorianina” i „Księgi Boby Fetta”. Jeśli seriale te miałyby doczekać się kolejnych sezonów, to film powstałby dopiero po ich zakończeniu.

Read this next