Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Japońskie Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom debiutuje 10 listopada

Królestwo Ding Dong Dell czeka.

Bandai Namco opublikowało listę produkcji, jakie japoński wydawca zaprezentuje na tegorocznych targach E3. Jednocześnie ujawniono datę premiery Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom - 10 listopada.

Platformy docelowe to PC i PS4.

Jak wiemy z wcześniejszych materiałów, miejscem akcji jest królestwo o wdzięcznej nazwie Ding Dong Dell, gdzie w harmonii żyli kiedyś ludzie, myszy i koty. Po niespodziewanym przewrocie, nasz bohater i prawowity król - Evan - zostaje wygnany. Musimy odzyskać władzę i ponownie zjednoczy świat.

Produkcję RPG zapowiedziano na konferencji PlayStation w San Francisco w grudniu 2015 roku. W związku z tegorocznymi targami E3 przygotowano także nowy trailer:

W porównaniu z poprzednią odsłoną zmieni się system walki. Nie będziemy już kolekcjonować i rozwijać stworków w stylu serii Pokémon, lecz otrzymamy bardziej standardowe potyczki, z kontrolą kilku postaci w czasie rzeczywistym.

Na pewno modyfikacjom nie ulegnie za to bajkowy klimat. Nie zabraknie na przykład ducha studia Ghibli, które współtworzyło poprzednia część, lecz teraz nie jest już zaangażowane w prace - choć jest Yoshiyuki Momose, projektant postaci.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze