Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ni No Kuni 2 prezentuje potyczki RTS i klasyczną eksplorację

Obszerny gameplay.

Bandai Namco przygotowało kolejny obszerny materiał z rozgrywki w Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom, prezentujący między innymi jedną z nowości, czyli potyczki w stylu RTS.

Na samym początku materiału widać właśnie, jak główny bohater - Evan - prowadzi swoich podopiecznych do konfrontacji z niebezpiecznymi bandytami, wydając jednostkom proste polecenia.

Czy te oczy mogą kłamać?

Ważne jest odpowiednie dobieranie sił, by ich mocne strony korespondowały ze słabościami przeciwnika, w myśl zasad „papier, nożyce, kamień”. Są też specjalne taktyki, jak siły powietrzne.

Oglądamy demo prezentowane już na ubiegłorocznych targach Gamescom, więc nie mamy do czynienia z aktualną wersją gry.

Pozostała część materiału wideo to już klasyczna eksploracja otoczenia, dobrze znana z innych produkcji RPG. Zwiedzamy okolicę i rozmawiamy z postaciami niezależnymi na dwóch planach: szczegółowym oraz na ogólnej mapie świata. Nie brakuje oczywiście potworów i walki, która odbywa się na osobnych ekranach.

Po niedawnym - kolejnym - opóźnieniu, premierę Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom zaplanowano na 23 marca tego roku, na PC i PS4.

Miejscem akcji gry jest królestwo Ding Dong Dell, gdzie w harmonii żyli kiedyś ludzie, myszy i koty. Po niespodziewanym przewrocie, nasz bohater i prawowity król - Evan - zostaje wygnany. Musimy odzyskać władzę i ponownie zjednoczyć świat.

W porównaniu z poprzednią odsłoną zmienia się system walki. Jak widać, nie będziemy już kolekcjonować i rozwijać stworków w stylu serii Pokémon, lecz otrzymamy bardziej standardowe potyczki, z kontrolą kilku postaci w czasie rzeczywistym.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze