Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hellblade od twórców DmC: Devil May Cry trafi także na PC

Nie tylko PlayStation 4.

Hellblade, najnowsza gra akcji studia Ninja Theory, trafi na PC - informuje PC Gamer. Produkcja została zapowiedziana w ubiegłym roku na konferencji Sony podczas targów Gamescom.

Jako platformę docelową wskazywano wtedy tylko PlayStation 4, z zaznaczeniem, że tytuł trafi na konsolę Sony „w pierwszej kolejności”.

- PC oferuje więcej swobody, z którą nie mieliśmy jeszcze do czynienia - powiedział Tameem Antoniades, szef studia. - Przyglądamy się wszystkim elementom tego projektu i zastanawiamy się jak je ulepszyć względem tego, co przygotowujemy dla konsol.

- Konsole są oczywiście podobne do PC, ale nie da się ukryć, że jednocześnie są też kilka lat do tyłu. Choćby za tym, co robi Steam. Jeżeli chcielibyśmy zorganizować otwartą betę, na konsolach byłoby to trudniejsze. Testy są naprawdę niezwykle istotne.

Twórcy chcą, by wersja PC wspierała rozdzielczość 4K. Możliwe, że deweloperzy zapewnią też wsparcie dla modów.

- Chcemy móc zaprosić graczy i fanów, by dodawali coś od siebie do naszego projektu, tworzyli coś niezwykłego i podsuwali nam różne pomysły - dodał Antoniades.

Warto zaznaczyć, że niektóre zmiany w odświeżonej wersji DmC: Devil May Cry zostały wprowadzone właśnie w oparciu o popularność niektórych modyfikacji wersji PC.

Hellblade to gra akcji, w której wcielimy się w wojowniczkę Senuę. Przy pomocy tytułowego miecza rozprawimy się z wieloma przeciwnikami. Rozgrywka ma przypominać rozwiązania znane z innych gier studia, choćby wspominanego DmC, czy też Heavenly Sword. Tytuł ukaże się przed końcem roku.

Komentarze