Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Hellblade oddają dzisiejsze przychody na cele charytatywne

Dzień Zdrowia Psychicznego.

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego, więc twórcy gry akcji Hellblade: Senua's Sacrifice ze studia Ninja Theory postanowili oddać wszystkie przychody na cele charytatywne.

Pieniądze otrzyma brytyjska organizacja Rethink, więc osoby, które planowany zakup cyfrowej wersji produkcji na PC czy PS4 mogą nabyć tytuł i przy okazji pomóc chorym. Inicjatywa dotyczy tylko dzisiaj, 10 października.

Hellblade: Senua's Sacrifice

Twórcy Hellblade promowali grę głównie właśnie poprzez podkreślanie tematyki zaburzeń psychicznych i tego, jak bywają postrzegane przez otoczenie.

Spore wysiłki włożono w wierne odtworzenie pewnych symptomów. Konsultowano się zarówno z chorymi, jak i lekarzami, zajmującymi się tego typu przypadkami zawodowo.

„Dokładnie w tym tkwi największa wartość Hellblade, gdyż momentami gra poraża autentycznością” - napisał Łukasz w naszej recenzji.

Podobne pomysły mieli twórcy ze studia Pigmentum Game z Sosnowca. W swoim Indygo opowiadają historię malarza cierpiącego na depresję, który od dłuższego czasu izoluje się od świata. Osobą pomagającą mu przetrwać ten trudny okres jest jego dziewczyna, Anna.

„Indygo jest artystyczną próbą przeciwdziałania stygmatyzacji, która dotyka osoby cierpiące na zaburzenia nastroju” - czytamy w opisie.

„Klimatyczna gra narracyjna z elementami przygodówki i point 'n' click” ukaże się 24 października na PC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze