Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Harry Potter Wizards Unite - walka, obrona, atak, Osobliwości, czary specjalne

Zobacz w jaki sposób bronić się przed wrogimi atakami i wyprowadzać czary ofensywne.

Walka jest jednym z ważniejszych elementów w Harry Potter Wizards Unite. Bez względu na to czy bierzesz się za wypełnianie czarodziejskich wyzwań czy też poszukujesz Osobliwości, nie obejdzie się w takich przypadkach bez walki.

Dobre korzystanie z czarów oraz eliksirów, zapewniających różne dodatkowe bonusy, mogą okazać się kluczowe w pokonywaniu trudnych przeciwników.

Na bieżącej stronie dowiesz się:

W jaki sposób przygotować się do walki w Harry Potter Wizards Unite

A zatem zamierzasz toczyć boje z magicznymi stworzeniami? Zanim do tego dojdzie warto upewnić się, że jesteś właściwie przygotowany do walki.

Na pierwszym miejscu zawsze zwracaj uwagę na magiczną energię. Bez niej będziesz dla wrogów łatwym celem, któremu będą stopniowo zabierać wytrzymałość. Aby odnowić zapasy energii należy zaglądać do znajdujących się na mapie gospód. Te posiadają różne kolory dachów - niebieskie, zielone lub różowe.

Energia magiczna i eliksiry są niezbędnymi elementami pojedynków w Wizards Unite.

Energię możesz również pozyskiwać kończąc dzienne wyzwania. Czasami otrzymasz je również w skrzyniach z nagrodami. Przed walką dobrze jest posiadać 20-30 punktów energii, zwłaszcza jeśli planujesz samodzielnie zdobywać fortecę.

Równie ważne są eliksiry, umożliwiające zwiększenie skuteczności czarów czy przywracania wytrzymałości podczas pojedynku. Zawsze warto trzymać w odwodzie kilka eliksirów leczniczych, które mogą nawet odwrócić losy pojedynków i wyprowadzić nas z ciężkiej sytuacji.

Pamiętaj przy tym, że chociaż z eliksirów możesz korzystać od pierwszego poziomu doświadczenia, to dostęp do kociołka, gdzie możesz warzyć je samodzielnie, zyskujesz dopiero na poziomie czwartym.

Najlepszą metodą na zwiększenie wydajności warzenia eliksirów jest korzystanie ze specjalnych receptur, które mogą skrócić czas powstania mikstury o 15%.

Gdzie można toczyć pojedynki i szukać Osobliwości w Harry Potter Wizard's Unite

Istnieją dwie możliwości toczenia walk w Wizards Unite. Pierwsza to wzięcie udziału w czarodziejskich wyzwaniach, które odbywają się w fortecach. Druga, to odszukiwanie Osobliwości.

Ślad wysokopoziomowej Osobliwości w świecie gry.

Osobliwości stanowią jedną z kategorii znajdziek, które możesz dodawać do rejestru. Na mapie są oznaczane fioletową różdżką. Wybranie śladu Osobliwości spowoduje rozpoczęcie walki z przeciwnikiem.

W ten sposób możesz trafić na różnego rodzaju wrogów. Bez względu na jego typ, pokonanie przeciwnika sprawi, że w rejestrze pojawi się fragment wpisu w kategorii Osobliwości.

Jak sama nazwa wskazuje, Osobliwości posiadają specyficzny sposób pojawiania się na mapach i, w przeciwieństwie do innych elementów, które możemy zbierać, pojawiają się tylko w określonych porach dnia. Do tej pory trudno określić dokładne godziny ich występowania, ale wydaje się, że częściej można złapać je w godzinach wieczornych, nocnych i porannych - w przedziale od godziny 20.00 do 8.00.

Podczas polowania na Osobliwości warto też zwracać uwagę na kolory snopów świateł przy ich śladach. Oznaczają one bowiem poziom trudności danego przeciwnika.

  • Ślady bez snopa światła, to zazwyczaj łatwi przeciwnicy np. Leprechauny.
  • Żółty kolor oznacza rywala o średnim poziome trudności (np. Erklinga - Błotoryja).
  • Czerwony kolor odnosi się do walk o dużym stopniu trudności (np. przeciwko wampirom). Przed takimi potyczkami trzeba się dobrze przygotować, pamiętając o odpowiednim poziomie magicznej energii oraz eliksirach.

Jak walczyć w Harry Potter Wizards Unite

Walka w Wizards Unite jest stosunkowo prosta i przyjemna. Aby zaatakować przeciwnika po prostu najedź na niego kciukiem, a po chwili rozpocznie się pojedynek. Podczas czarodziejskich wyzwań nie możesz stawać do walki z rywalami, z którymi walczą inni gracze z drużyny.

Podczas walki na przeciwniku pojawi się symbol białej gwiazdy z niebieskim tłem. Najedź na niego kursorem, zanim zniknie złoty okrąg, i utrzymaj tak długo, aż naładujesz czar.

Po lewej - przygotowanie do ataku na wroga. Po prawej - obrona przed rywalem.

Samo rzucanie czaru polega na odtworzeniu palcem śladu, jaki pojawi się na ekranie. Jeśli zrobisz to poprawnie, to wyprowadzisz atak, zabierający rywalowi punkty życia.

Aby obronić się przed wrogim atakiem, przeciągnij palcem po śladzie, który pojawi się przed ciosem rywala. Prawidłowa obrona znacznie ograniczy siłę ataku nieprzyjaciela, przez co stracisz mniej punktów wytrzymałości.

Jeśli chcesz skorzystać z eliksiru, to wciśnij przycisk znajdujący się w prawym dolnym narożniku ekranu. Zastopuje to walkę, dając czas na wybranie odpowiedniego eliksiru.

Jak korzystać z kluczowych czarów i skupienia

Jednym z ważnych elementów w Wizards Unite jest wybór profesji - Aurora, Magizoologa lub Profesora. Każda z nich posiada swoje zalety i wady, a także zestaw unikalnych czarów, pozwalających zapewnić sobie przewagę w walce.

Czary strategiczne (specjalne) oraz skupienie mogą być wykorzystywane tylko podczas czarodziejskich wyzwań. Na dole ekranu znajduje się pasek skupienia. Zdobywanie punktów skupienia, po pokonanych wrogach, umożliwi korzystanie ze specjalnych czarów, ułatwiających starcia bohaterowi oraz graczom w jego drużynie. Dostępne możliwości są bardzo szerokie: od możliwości leczenie kompanów, po zwiększenie siły ataku.

Aby skorzystać ze specjalnego czaru przeciągnij wybrany czar z dołu ekranu na wroga. Na każdym przeciwniku możesz użyć do pięciu strategicznych czarów, a skorzystanie z każdego z nich kosztuje określoną liczbę punktów skupienia. Dlatego wybieraj je z głową.

Specjalne czary związane z poszczególnymi profesjami rozwijasz przez korzystanie ze zwojów, ksiąg zaklęć oraz zakazanych fragmentów ksiąg.

Zwoje zdobywasz poprzez wypełnianie codziennych zadań i awansując w kolejnych rankingach wyzwań. Księgi zaklęć zdobywa się poprzez rozwijanie poszczególnych kategorii w rejestrze, natomiast zakazane fragmenty są obecnie dostępne tylko w specjalnych, ograniczonych czasowo wyzwaniach.


O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze

More On Harry Potter: Wizards Unite

Najnowsze artykuły