Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Harry Potter Wizards Unite - poradnik i najlepsze porady

Podstawy rozgrywki, mechanika i wskazówki.

Witamy w poradniku do Harry Potter Wizards Unite, w którym znajdziecie sporo informacji związanych z różnymi elementami gry. Nowa odsłona Harry'ego Pottera jest tytułem mobilnym, przeznaczonym na systemy Android oraz iOS.

W grze wcielamy się w postać czarodzieja, przed którym stawiane są różnorodne zadania. Od zbierania przedmiotów, poprzez sadzenie roślin, kończąc na warzeniu eliksirów i prowadzeniu walk. W trakcie rozgrywki możesz tworzyć drużyny z innymi graczami i wspólnie stawiać czoło różnym niebezpieczeństwom, czekającym w wirtualnym świecie.


Poradnik i wskazówki do Harry Potter Wizards Unite

Poniżej znajdują się różne porady oraz wskazówki, dzięki którym zrozumienie mechaniki w grze stanie się łatwiejsze i przystępniejsze. Aby przejść do wybranej sekcji poradnika wystarczy wybrać ją z poniższego menu i kliknąć w link.


Porady ogólne do Harry Potter Wizards Unite

Zbieraj napotkane przedmioty - podczas przemierzania świata gry będziesz natykał się na różne elementy, które przechowujesz w skarbcu (np. nasiona i wodę niezbędne do sadzenia roślin wykorzystywanych przy warzeniu eliksirów). Zbieraj je i używaj na bieżąco, ponieważ pojemność skarbca jest ograniczona.

Zapoznaj się z mechanikami w grze - oprócz prowadzenia magicznych pojedynków Wizards Unite oferuje wiele innych czynności. Podczas przygody będziesz między innymi sadził rośliny, warzył eliksiry oraz łapał magiczne stworzenia. Warto poznać wszystkie aspekty rozgrywki, żeby w pełni cieszyć się tytułem.

Wykonuj zadania - chodzi między innymi o codzienne wyzwania czy czarodziejskie wyzwania. Dzięki nim zdobędziesz cenne nagrody, takie jak punkty doświadczenia pozwalające awansować na wyższe poziomy czy też cenne przedmioty, takie jak eliksiry czy klucze do świstoklików.

Dbaj o poziom energii magicznej - jest ona wykorzystywana przede wszystkim do prowadzenia walk z przeciwnikami. Jeśli w trakcie walki jej zabraknie, to będziesz łatwym celem dla rywali. Dlatego zawsze staraj się posiadać odpowiednie jej zapasy. Energię możesz odnawiać w gospodach, korzystając z eliksirów, wykonując różne zadania lub płacąc za nią złotem.

Bierz udział w czarodziejskich wyzwaniach - są to ciągi pojedynków z różnymi przeciwnikami, które odbywają się w fortecach. Za pokonywanie wrogów możesz otrzymać cenne nagrody.

Korzystaj z pomocy innych graczy - podczas pobytu w fortecach i walkach z rywalami można tworzyć pięcioosobowe drużyny, które wspólnie walczą z rywalami. Zwiększa to szanse na odniesienie sukcesu, zwłaszcza, jeśli grupa składa się z czarodziei o różnych profesjach.

Rozwijaj bohatera - poprzez wykonywanie różnych czynności zdobędziesz punkty doświadczenia i awansujesz na wyższe poziomy, dzięki czemu postać stanie się silniejsza i odblokuje dostęp do nowych opcji (np. do kociołka na poziomie 4). Aby zdobywać doświadczenia wypełniaj wyzwania (dniowe i czarodziejskie), zbieraj magiczne obiekty i bierz udział w walkach.

Organizuj swój czas - w grze istnieją elementy, które są związane z czasem rzeczywistym. Przykładowo warzenie niektórych eliksirów może zająć nawet 12 godzin. Dlatego tego typu akcje dobrze zostawić do wykonania na noc, niż tracić na nie czas w ciągu dnia.

Uważnie korzystaj ze złota - jest to wewnętrzna waluta, którą możesz zdobywać poprzez wykonywanie zadań lub wykupywanie za realne pieniądze. Złoto możesz wykorzystać między innymi do przyspieszenia warzenia eliksirów czy odnowienia energii magicznej, jednak warto zastanowić się przed skorzystaniem z tej opcji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze