Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Harry Potter: Wizards Unite - premiera 21 czerwca

Czary mary.

Przedstawiciele studia Niantic poinformowali, że Harry Potter: Wizards Unite trafi na urządzenia mobilne w najbliższy piątek, 21 czerwca. Nie wiadomo jeszcze, czy data dotyczy wszystkich regionów świata.

Wizards Unite to gra w stylu popularnego Pokemon Go, choć wyróżniająca sie pod wieloma względami - główne podobieństwo to wykorzystywanie map i nawigacji GPS podczas zabawy.

Jedną z przykładowych aktywności jest poszukiwanie złotych zniczy (używanych w meczach quidditcha w uniwersum Pottera). Gracze zajmą się też tworzeniem mikstur czy odwiedzaniem ukrytych, magicznych miejsc.

Zmierzymy się też z niebezpiecznymi czarodziejami, choć szczegóły na temat systemu walki nie zostały ujawnione. Całość prawdopodobnie ograniczy się do stukania w ekran lub przesuwania po nim palcem.

Gra ma też zaoferować jakąś formę kooperacji, na wzór raidów z Pokemon Go.

Nowy zwiastun sugeruje też, że w niektórych przypadkach - by rzucić konkretne zaklęcie - będziemy musieli wykonać odpowiedni ruch palcem. Podobne rozwiązanie (z użyciem pada lub myszki, rzecz jasna) stosowano w niektórych grach z cyklu Harry Potter z konsol i PC.

Komentarze