Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Harry Potter Wizards Unite - profesje: Auror, Magizoolog, Profesor, najlepsza klasa

Charakteryzujemy trzy różne, czarodziejskie style i wybieramy najlepszy.

W Harry Potter Wizards Unite występują trzy profesje, które można nazywać też klasami. Są to: Auror, Magizoolog i Profesor.

Wybrana profesja będzie wpływać na mocne strony postaci oraz jej zdolności w trakcie walki. Każda z nich posiada też osobne drzewko rozwoju, zapewniające różne i niepowtarzalne bonusy, przydające w różnych elemntach rozgrywki.

Jakie są profesje w Harry Potter Wizards Unite?

Jak wspomniano wyżej, w grze pojawiają się trzy profesje: Auror, Magizoolog i Profesor. Są one odblokowywane po dotarciu na szósty poziom rozwoju postaci.

Nawiązań do klas znanych z gier RPG jest zresztą więcej. Unikalne zdolności, pokroju specjalnych czarów, pozwalają uzyskać przewagę w trakcie walk z przeciwnikami.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że bojowe czary nie dotyczą walki z innymi graczami. Wynika to z prostej przyczyny - Wizards Unite jest tytułem nastawionym na kooperację, a nie rywalizację między czarodziejami czy poszczególnymi klasami. Dlatego też w grze nie pojawiają się między innymi walczące ze sobą klany i inne tym podobne grupy.

Każda klasa jest czymś w rodzaju specjalizacji, dlatego przy pojedynkach warto tworzyć drużyny składające się z graczy z różnymi profesjami. Najlepiej wyobrazić sobie czarodziei walczących o wspólną sprawę, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku Harry'ego, Hermione'y i Rona.

Która z profesji między Aurorem, Profesorem i Magizoologiem w Harry Potter Wizards Unite jest najlepsza?

Po pierwsze, warto zaznaczyć, że po wyborze profesji nie jesteśmy do niej przypisani na stałe. Wraz z zachowaniem umiejętności i ulepszeń możemy niemal dowolnie zmieniać klasy, co zapewnia dużą swobodę działania.

Trzeba przy tym pamiętać, że zainwestowane zwoje nie przechodzą do innych profesji. Dlatego wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest rozwijanie jednej klasy, aby osiągnąć w niej mistrzostwo. Inwestowanie w umiejętności z różnych drzewek może okazać się niezbyt przemyślane i spowoduje, że postać będzie po prostu słaba.

Naszym zdaniem należy dopasować profesję do swojego stylu gry. Producenci zalecają korzystać z mieszanych klas podczas wchodzenia do fortec wraz z innymi graczami. Początkowo wskazówka ta może wydawać się nieprzydatna, ale w końcowych pojedynkach wymieszana drużyna sprawuje się znacznie lepiej i skuteczniej.

Wydaje się, że obecnie najlepszą klasą jest Profesor, którego zdolności potrafią eliminować przeciwników szybciej niż inne profesje, a ponadto posiada zdolności wspomagające sojuszników (coś w rodzaju połączenia Aurora z Magizoologiem). Najlepiej jest jednak poznać zdolności wszystkich klas i zdecydować samemu, co odpowiada nam najbardziej.

Poniżej podajemy skrótowe opisy każdej klasy:

Auror: Aurorzy to zaprawieni w bojach weterani, którzy pokonują wrogów charyzmą połączoną z długą listą potężnych zaklęć. Sa najskuteczniejsi w walce z ciemnymi mocami.

Magizoolog: Magizoologowie specjalizują się w opiece i ochronie magicznych stworzeń. W trakcie starcia skupiają się na leczeniu i pomaganiu swoim sojusznikom. Są najefektywniejsi w walce z magicznymi stworzeniami.

Profesor: Profesorowie to specjaliści w rzucaniu zaklęć, którzy wykorzystują swoją głęboką, magiczną wiedzę do osłabiania wrogów i wspierania sojuszników. Są najefektywniejsi w starciach z Ciekawostkami (Osobliwościami).


O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze

More On Harry Potter: Wizards Unite

Najnowsze artykuły