Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 4: Warszawa. Mod pozwala zwiedzić stolicę Polski

Po ośmiu latach prac.

Ambitna modyfikacja pozwalająca zwiedzić Warszawę w GTA 4 jest już gotowa. Dzieło jednego twórcy - Bartosza Fabiszaka - powstawało przez długie lata. Prace rozpoczęto osiem lat temu.

Projekt umożliwia sianie zniszczenia na ulicach polskiej stolicy. Odwiedzimy także charakterystyczne budynki, które są zapewne kluczowym punktem moda: Pałac Kultury i Nauki, Sejm, Łazienki, Stadion Narodowy czy Bulwary Wiślane.

Modyfikacja jest dostępna za darmo w serwisie ModDB. Rozmiary są całkiem skromne - niecałe 850 MB. „BartoszBuster” dodaje, że tym samym oddaje hołd własnej karierze twórcy modyfikacji. Autor jest prawdziwym człowiekiem renesansu, zajmując się nie tylko grafiką trójwymiarową, ale także ilustracją cyfrową i esejami.

Fabiszak w przeszłości odpowiadał za podobną w założeniach modyfikację dla Grand Theft Auto: San Andreas, gdzie zwiedzaliśmy miasto o nazwie Gołańcz. Na potrzeby tego starszego projektu powstało nawet kilka pojazdów i misji fabularnych.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze