Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 4 nie do poznania, dzięki nowej modyfikacji - pierwsza wersja już dostępna

Poprawione tekstury i grafika.

  • Nowy mod do GTA 4 podnosi rozdzielczość tekstur
  • Wydano już pierwszą wersję, która skupia się na postaciach i budynkach

Miłośnik GTA 4 opublikował pierwszą wersję modyfikacji, która poprawia wygląd wydanej w 2008 roku produkcji Rockstara.

Projekt o nazwie 4K2K Allaga dostępny jest za darmo za pośrednictwem portalu Nexus Mods, aczkolwiek pobranie plików wymaga zalogowania się w serwisie. Autor obiecuje, że będzie regularnie wydawał kolejne aktualizacje moda.

Pierwsza wersja koncentruje się na postaciach i budynkach, podnosząc rozdzielczość tekstur poszczególnych modeli. W przyszłości twórca chce wymienić je na lepsze i udoskonalić efekty wizualne. Zmiany prezentuje przygotowane wideo.

Z nagrania wynika, że mod faktycznie w dużym stopniu poprawił warstwę wizualną tytułu. Projekt dostosowany jest do zabawy w 4K, choć ze względu na ograniczenia sprzętowe autor zarejestrował film tylko w 720p.

Nadmienić jednocześnie należy, że ze względu na swój charakter, 4K2K Allagra powinno być kompatybilne z innymi stworzonymi przez fanów modyfikacjami do Grand Theft Auto 4.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze