Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

[PLOTKA] GTA 4 doczeka się remastera - premiera w 2023 roku

Wraz z dodatkami.

Rockstar Games przygotowuje remaster GTA 4 wraz z dwoma rozszerzeniami - wynika z niepotwierdzonych wieści.

Informacje pochodzą z dwóch źródeł. Najpierw o projekcie wspomniano na forum 4chan, ale serwis uchodzi za mało wiarygodny, więc niewielu zwróciło uwagi na doniesienia. Później jednak o produkcji wypowiedział się RalphsValve, a więc użytkownik Twittera, który z leakerem Tomem Hendersonem przedstawił nieoficjalne szczegóły o nowym Modern Warfare.

Internauta przekonuje, że remaster GTA 4 ukaże się w 2023 roku na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. Gra miałaby się ukazać w zestawie z odświeżonym Episodes from the Liberty City, czyli pakietem dodatków The Lost and Damned i The Ballad of Gay Tony.

RalphsValve podkreśla jednak, że odnowione wydanie miałoby zaoferować jedynie kampanię dla pojedynczego gracza. Nie ma bowiem podobno planów odtworzenia trybu wieloosobowego.

Rockstar Games na razie nie skomentowało wieści. Warto jednak zwrócić uwagę, że w 2023 roku minie 15 lat od wydania oryginalnej wersji Grand Theft Auto 4, więc nie można wykluczyć, że faktycznie przygotowywana jest specjalna edycja gry.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu - 11 listopada - ukaże się GTA: The Trilogy The Definitive Edition, czyli kolekcja remasterów GTA 3, Vice City i San Andreas. Każda produkcja otrzyma między innymi lepszą grafikę i sterowanie w stylu piątej części cyklu.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze