Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ważny mod do GTA 4 zaatakowany najpewniej przez Take-Two. Gracze w panice pobierają pliki

Zanim zniknie na dobre.

GTA 4 Definitive Edition - popularne narzędzie, będące kompilacją ważnych modów do gry Rockstara - otrzymało anonimowe zgłoszenie o naruszeniu praw autorskich. Autorzy musieli usunąć kompilację, ale internauci szukają innych źródeł, by szybko pobrać pliki.

Grand Theft Auto 4 - Definitive Edition dostosowuje grę do nowszych komputerów, po tym jak Rockstar wyłączył w 2020 roku zabezpieczenia Games for Windows Live, psując jednocześnie kilka funkcji. Sprawia też, że gra jest lepiej zoptymalizowana.

Wspomniane zgłoszenie opiera się oczywiście o ustawę Digital Millennium Copyright Act (DMCA). Jest anonimowe, ale twórcy podejrzewają, że autorem jest Rockstar lub firma-matka, Take-Two. Definitive Edition zniknęło już z oficjalnej strony.

W komentarzach na Reddicie społeczność nawołuje do publikowania moda w alternatywnych źródłach i ogólnego rozprzestrzeniania plików w sieci - a przede wszystkim pobierania na dysk. Jest też kilka ostrych słów skierowanych do Take-Two.

Trudno bowiem wyobrazić sobie, że autorem roszczenia jest ktoś inny niż Take-Two. Firma wyrobiła sobie już reputację prawdziwego Terminatora popularnych modów bazujących na własności intelektualnej Rockstara. Takie sytuacje miały miejsce chociażby w przypadków modów do GTA 3, Vice City i San Andreas przed wydaniem GTA: The Trilogy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze